۰ نفر
۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:‌فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: از نظر رئیس دولت اصلاحات، شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تنها مرجع تصمیم‌گیر و سیاست‌ورز جبهه‌ای در جریان اصلاحات است.

عبدالله ناصری مشاور ارشد رئیس دولت اصلاحات با اشاره به اختلافات درباره نهاد بالا دستی اصلاح طلبان برای امور انتخابات اظهار کرد: متولی امر انتخابات و سیاست ورزی جبهه ای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان است.

مشاور ارشد رئیس دولت اصلاحات ادامه داد: در گذشته بحثی وجود داشت مبنی بر اینکه پارلمان اصلاحات نهاد ناظر بر عملکرد شورای عالی سیاستگذاری باشد و شورای عالی کماکان به کار خود ادامه دهد، اما تمامی تصمیم گیری‌ها در بستن لیست‌های انتخاباتی و موضوعات جبهه‌ای اصلاحات بر عهده شورای عالی سیاستگذاری است.

فعال سیاسی اصلاح در پاسخ به این سوال که آیا رئیس دولت اصلاحات با جایگزینی پارلمان به جای شورای عالی موافق است،گفت: خیر، از نظر رئیس دولت اصلاحات تنها مرجع برای تصمیم گیری و سیاست‌ورزی جبهه ای در جریان اصلاحات، شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان است و با هیچ جبهه و تشکل دیگری موافقت ندارد.

وی یادآور شد: در این موضوع حتی آقای موسوی لاری به عنوان نایب رئیس شورای عالی سیاتگذاری اصلاح طلبان اعلام کرد که پارلمان نهاد ناظر بر عملکرد شورای عالی باشد و محوریت کار با شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان است.

گفتنی است که طرح پارلمان اصلاحات توسط منتقدان به شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ارائه شد تا بتواند مشکل شخص‌محوری و رفتار استبدادی که در شورای عالی وجود داشت را رفع کند.اکنون مواد طرح پارلمان اصلاحات در حالی به تصویب رسیده است که چندروز پیش اولین جلسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در دوره جدید با حضور رئیس دولت اصلاحات برگزار شد.

 

29215

کد خبر 803878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =