ایسنا انوشت: آمریکا در ادامه لفاظی‌هایش در برابر ایران، به تهران هشدار داد که به هرگونه حمله‌ای که از سوی متحدان ایران در عراق صورت گیرد و به آمریکایی‌ها یا مواضع آمریکا آسیب برساند، "واکنش سریع و قاطع" نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این بیانیه که از سوی سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید ایراد شد، ایران را به عدم ممانعت از حمله به کنسولگری آمریکا در بصره و سفارت این کشور در بغداد متهم کرد.

در این بیانیه ادعا شده است: ایران در راستای توقف این حملات از سوی وابستگانش در عراق که آنان را تامین مالی کرده، به آنان آموزش می دهد و سلاح در اختیار آنان می گذارد، اقدام نکرده است.

کاخ‌سفید ایران را درباره عراق تهدید کرد

این بیانیه می افزاید: آمریکا نظام ایران را مسئول هرگونه حمله‌ای می‌داند که به مجروح شدن نیروهای ما یا آسیب رسیدن به تجهیزات دولت آمریکا منجر شود. آمریکا در دفاع از جان آمریکایی‌ها، واکنشی سریع و قاطع نشان خواهد داشت.

بر اساس اعلام ارتش عراق، در روز جمعه، سه خمپاره در منطقه خضرای بغداد که سفارت آمریکا نیز در آن واقع است، فرود آمد اما تلفات یا خسارتی به جای نگذاشت.

این حمله با خمپاره، در چندین سال اخیر در منطقه خضرا که ساختمان پارلمان و دولت عراق و سفارت بسیاری از کشورها در آن قرار دارد، بی‌سابقه بوده است.

کنسولگری آمریکا در بصره در نزدیکی فرودگاه این شهر قرار دارد که روز شنبه مورد حمله موشک قرار گرفت. بر اساس گزارش های منتشر شده، این حمله تلفات یا خسارتی به دنبال نداشته است.

52311

کد خبر 804071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ........ IR ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
    3 0
    آخ که داره کم کم جنگ شروع میشه............ خدایا این کشورها شدن مثل بچه کوچک که زدی میخوری میزنم اگر زدی و دیگه باهات حرف نمیزنم باهات قهرم ..... بابا خدا همه چی داده بشینید درست استفاده کنید و لذت ببرید و به هم کمک کنید