۰ نفر
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۷

ایسنا نوشت: وزیر دفاع آمریکا گفت واشنگتن به رئیس جمهور سوریه در مورد استفاده از هرگونه سلاح شیمیایی در حمله احتمالی به ادلب هشدار داده است.

به گزارش سایت ارم نیوز، جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما آنچه دولت بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) در ادلب انجام بدهد را از نزدیک کنترل خواهیم کرد.

وزیر دفاع آمریکا گفت: ما به اسد درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در آخرین پایگاه مخالفان در این کشور که جنگ آن را چند تکه کرده، هشدار دادیم.

متیس: به اسد هشدار دادیم

این مسئول آمریکایی اشاره‌ای نکرد در صورت نقض این هشدار ، آیا آمریکا اقدامی نظامی را در پیش خواهد گرفت یا نه.

متیس با اشاره به حمله سابق آمریکا به فرودگاه سوریه در آوریل ۲۰۱۷ که آن را با طرح ادعای حمله شیمیایی اسد به ساکنان استان ادلب توجیه کرده بود، گفت: اسد بار اول ۱۷ درصد از جنگنده‌های خود را که دارای کلاهک‌های مخروطی ساخت روسیه بود از دست داد.

وزیر دفاع آمریکا افزود: ما به اسد هشدار دادیم و حال باید ببینم که آیا او "خردمندانه" عمل خواهد کرد یا نه.

زمانی که از متیس سوال شد آیا آمریکا در صورت استفاده اسد از گاز کلر علیه غیرنظامیان در ادلب، پاسخ نظامی خواهد داد، گفت: هرگز درباره این مساله توضیح نخواهم داد.

علاوه بر حمله آمریکا به سوریه در آوریل ۲۰۱۷، دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور نیز آوریل گذشته دستور آغاز حملات دقیقی را علیه سوریه صادر کرد.

باب وودوارد، روزنامه‌نگار کهنه‌کار آمریکایی در جدیدترین کتاب خود آورده است، ترامپ در گفتگو با ماتیس پس از حمله شیمیایی آوریل ۲۰۱۷ بر ترور اسد پافشاری کرد.

متیس این مساله را تکذیب کرد و زمانی که از او سوال شد آیا بخش‌هایی از این کتاب را پیش از انتشار خوانده است یا نه، از گفتگو در این مورد خودداری کرد و گفت: بررسی چنین مسایلی در سالگرد ۱۱ سپتامبر مناسب نیست.

52311

کد خبر 804099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =