انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری ۲۲۵ میلیارد تومانی آبفای اصفهان با بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: این شرکت به منظور اجرای شبکه و تکمیل تاسیسات فاضلاب شهرهای فولادشهر و ایمانشهر و دهق قراراد سرمایه گذاری 225 میلیارد تومانی با بخش خصوصی امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اصفهان، هاشم امینی، در مراسم معرفی طرح‌های تبصره 19 وزارت نیرو و مبادله قراردادهای مشارکت بخص خصوصی در صنعت آب و فاضلاب که در سالن همایش وزارت نیرو برگزار شد، با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط کشور بسیار خاص و خطیر است، اظهار داشت:  امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور،وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور دو پروژه از آبفای استان اصفهان قرارداد آن منعقد شد.

وی گفت: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به منظور اجرای شبکه و تکمیل تاسیسات فاضلاب شهرهای فولادشهر و ایمانشهر موفق به انعقاد سرمایه گذاری به روش بیع متقابل با شرکت ذوب آهن اصفهان با مبلغ 2100 میلیارد ریال شد.

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آب و فاضلاب استان اصفها افزود: شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان قرار دیگری با هدف اجرا شبکه و تکمیل تاسیسات فاضلاب شهر دهق قرداد سرمایه گذاری به روش بیع متقابل با شهرداری این شهر با مبلغ 150 میلیارد ریال منعقد نمود.

وی اظهار داشت: قرارداد تکمیل تاسیسات فاضلاب فولادشهر و ایمانشهر به مبلغ 2100 میلیارد ریال در ازای تخصیص پساپ به میزان 125 میلیون متر مکعب بوده است.

 امینی با بیان اینکه تکمیل شبکه فاضلاب فولادشهر وایمانشهر به طول 275 کیلومتر است خاطرنشان ساخت: با اجرا شبکه فاضلاب فولادشهر و ایمانشهر 108 هزار و 575 نفر تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب در این شهرها قرار می گیرند.

وی افزود: ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر های فولادشهر و ایمانشهر 240 هزار نفر با دبی 188لیتر در ثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: شرکت ذوب آهن اصفهان با توجه به محدودیت شدید منابع آبی در اصفهان اقدام به سرمایه گذاری در تکمیل شبکه فاضلاب فولادشهر وایمانشهر نمود تا در یک بازه 3 ساله این تاسیسات اجرا نماید و در ازای آن پساپ حاصله رادر یک دوره 20 ساله صرف رفع نیاز آبی در بخش صنعت نماید.

وی به انعقاد قرار داد با شهرداری دهق پرداخت و اظهار داشت: مقرر گردید با اجرای شبکه و تکمیل تاسیسات فاضلاب در شهر دهق بیش از 8 هزار و 272 نفر در این شهر تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار گیرند.

امینی افزود: قرار داد این پروژه با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال در ازای 5 میلیون مترمکعب به مدت 15 سال منعقد شد همچنین توافق گردیده این تاسیسات در بازه 2 ساله تکمیل و اجرا شود تا علاوه بر اینکه مردم این شهرستان هر چه زودتر از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند شوند شهرداری هم بتواند با در اختیار گرفتن پساب تخصیصی، آب مورد نیا ز برای آبیاری فضای سبز را تامین نماید.

انعقاد قرارداد آبفای اصفهان

46

کد خبر 804183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =