تسنیم گزارش داد: وزیر انرژی روسیه نسبت به تاثیر تحریم های قریب الوقوع آمریکا علیه صادرات نفت ایران هشدار داد و گفت: این یک وضعیت عدم اطمینان عظیم در بازار ایجاد می کند.

 الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، به دلیل مسائل ژئوپلتیک و کاهش تولید در چند منطقه، بازار جهانی نفت همچنان «وضعیتی شکننده» دارد، اما روسیه ممکن است در صورت نیاز تولید خود را افزایش دهد.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که به دلیل نگرانی های ایجاد شده در بازار نفت در آستانه اجرای تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، قیمت نفت برنت در آستانه 80 دلار قرار گرفته است.

نواک، وزیر انرژی روسیه

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت: «امروز، وضعیت کاملا شکننده است. مطمئنا این وضعیت ناشی از این واقعیت است که همه کشورها نتوانسته اند بازار و تولید خود را باز یابند... ما وضعیت در مکزیک، جایی که تولید نفت در آن نسبت به پیش بینی ها به کمتر از نصف رسیده است را دنبال می کنیم. در ونزوئلا نیز تولید نفت به شدت در حال کاهش یافتن است. این بدان معناست که چشم انداز بازار در دراز مدت همچنان نامتوازن است.»

نواک همچنین نسبت به تاثیر تحریم های قریب الوقوع آمریکا علیه صادرات نفت ایران هشدار داد و گفت: «این یک وضعیت عدم اطمینان عظیم در بازار ایجاد می کنند. مشخص نیست که کشورهایی که روزانه تقریبا 2 میلیون بشکه از ایران نفت خریداری می کنند چگونه واکنش نشان خواهند داد. این وضعیت باید به دقت رصد شود و تصمیمات درستی اتخاذ شود.»

نواک افزود، در صورتی که بازار نفت داغ شود و قیمت ها بالا برود، این احتمال وجود دارد که برخی کشورها تولید خود را افزایش دهند. «روسیه پتانسیل افزایش 300 هزار بشکه ای تولید خود نسبت به سطح تولید اکتبر 2016 را در میان مدت را داراست.»

میزان تولید نفت روسیه در ماه اکتبر 2016 به بالاترین رقم از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی یعنی 11.247 میلیون بشکه در روز رسیده بود.

223223

کد خبر 804192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 3
  • بی نام A1 ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
    0 0
    این ها فقط بلوف می زنن