۰ نفر
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵

العالم نوشت: رئیس سابق ستاد دونالد ترامپ در دوران مبارزات انتخابات ریاست جمهوری 2016 به دو فقره از تخلفات خود اعتراف کرد.

رویترز گزارش داد: «پال مانافورت» روز جمعه در دادگاهی در واشنگتن به یک فقره توطئه علیه آمریکا و یک فقره تلاش برای کارشکنی در اجرای قانون اعتراف کرد.

گفته می شود که شاید رئیس جمهوری بعدا وی را عفو کند. اما ترامپ تاکنون احتمال عفو وی را تایید یا رد نکرده است.

رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ به جرم خود اعتراف کرد

ماه گذشته نیز هیات منصفه دادگاهی در ایالت ویرجینیا مانافورت را به کلاهبرداری بانکی و فرار مالیاتی متهم کرد.

مانافورت 69 ساله برجسته ترین عضو سابق تیم ترامپ است که در چارچوب تحقیقات «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا به تخلفات خود اذعان می کند.

تحقیقات مولر بر ریاست جمهوری ترامپ سایه انداخته است. اعترافات مانافورت ضربه ای به ترامپ در آستانه انتخابات میان دوره ای در ششم نوامبر (15 آبان) به شمار می آید.

مانافورت سال های مدیدی با جمهوریخواهان همکاری کرده است. او در همکاری با برخی از سیاستمداران اوکراینی که به روسیه گرایش داشتند، پول زیادی به دست آورد. مانافورت پنج ماه در ستاد انتخاباتی ترامپ فعال بود اما پولی دریافت نمی کرد.

«مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ هم ماه گذشته به تخلف مالیاتی و زیر پا گذاشتن قوانین مالی با هماهنگی ترامپ و به نفع وی اعتراف کرد. کوهن گفته که به دو بازیگر فیلم های مستجن که ترامپ با آنها رابطه داشته، حق السکوت داده است.

49311

کد خبر 804636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =