حجت‌الاسلام «ناصر نقویان» گفت: آمار مفاسد و ناهنجاری‌ها و مشکلات اجتماعی در مقایسه با کشورهای دیگر که می‌بینیم نگران‌کننده است و رضایت‌مندانه نیست.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام ناصر نقویان روحانی منتقد در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره فاصله میان حاکمیت و مردم گفت: عده‌ای معتقدند فاصله و گپی وجود ندارد مثلا در نمازجمعه‌ها این طور گفته می‌شود که اکثریت مردم حاکمیت و تصمیمات کلان آن را قبول دارند، یک تعداد اقلی هم، مثل آن آقای رئیس‌جمهوری که گفت یک تعداد خس و خاشاک در اقل هستند و گرنه اکثریت با ما هستند. اما من به عنوان یک طلبه‌ای که در مردم هستم و با مردم و با اقشار مختلفی ارتباط دارم حس می‌کنم این طور نیست بلکه اکثریت مردم حداقل به یک سری از تصمیمات منتقد هستند و اشکالات جدی دارند. آن وقت در بین این مردم همه قشری هست، از حد مرجعیت در حوزه تا اساتید دانشگاه، تا دانشجوها و طلبه‌های معمول تا مردم کوچه و بازار و آن خانم خانه‌دار یا آقایی که در یک روستایی کشاورزی و دامداری می‌کند، می‌بینیم در بسیاری از اتفاقاتی که در جامعه می افتد و از ناحیه حاکمیت تصمیم‌گیری و اعلان می‌شود مردم منتقد هستند و همراه و هم فکر با مسئولان نیستند.

رضایت‌مندی مردم پایین آمده است
او ادامه داد: سخنانی که اوایل انقلاب گفته می‌شد الان گفته نمی‌شود یا توصیه‌هایی که حضرت امام داشتند عمل نمی‌شود. نکته‌هایی که در نوشته‌ها و گفته‌های امثال شهید مطهری و شهید بهشتی بوده عمل نمی‌شود، علاوه بر همه این‌ها آمار مفاسد و ناهنجاری‌ها و مشکلات اجتماعی در مقایسه با کشورهای دیگر می‌بینیم آمار هم نگران‌کننده است و رضایت‌مندانه نیست. به خصوص افرادی که به کشورهای دیگر می‌روند، تجارتی دارند یا برای دیدن عزیزی می‌روند و برمی‌گردند، سوغاتی که از اتفاقات سیاسی و اجتماعی آن کشورها با خودشان می‌آورند با آن‌چه در جامعه ما می گذرد تفاوت‌ها زیاد است. این نشان می‌دهد میزان رضایت‌مندی مردم خیلی پایین آمده و مردم ناراضی هستند و حاکمیت باید فکری به حال این موضوع بکند.

مشروح این گفت‌وگو را می توانید اینجا بخوانید.

29216

کد خبر 804767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =