۰ نفر
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۲

ایسنا نوشت: هفته‌نامه آلمانی اشپیگل نوشت که رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا فشارهایش را بر صدراعظم آلمان جهت مشارکت در حمله احتمالی به سوریه افزایش داده است.

هفته‌نامه اشپیگل در چاپ روز شنبه خود نوشت: یک هیئت آمریکایی برجسته طی سفر هفته گذشته خود به برلین به مرکل گفته که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا هیچ گونه عذر و بهانه‌ای را برای عدم مشارکت در حمله به سوریه نمی‌پذیرد.

این مجله نوشت: این فشارهای روزافزون آمریکا و هم‌پیمانانش صدراعظم آلمان را در تنگنا قرار داده است چراکه حزب سوسیال دموکرات آلمان که شریک حزب دموکرات مسیحی در ائتلاف حاکم است با مشارکت آلمان در این حمله مخالف است.

اشپیگل نوشت، این فشارها درحالی است که سفیر آمریکا در برلین هفته گذشته در همایش سیاسی در آلمان گفته بود که آمریکا هرگز دست به دامن کسی برای مشارکت در حمله به سوریه نخواهد شد.

این مجله در ادامه نوشت: سفیر آمریکا یک شخصیت هزار چهره است و در آلمان به همگان امر و نهی می‌کند و خیلی کم به عنوان یک دیپلمات فعالیت می‌کند. صحبت‌های سفیر نشان داد که آمریکا می‌خواهد ائتلافی گسترده برای حمله به سوریه تشکیل دهد.

این مجله به تلاش آمریکا برای جلب نظر هم‌پیمانانشان از جمله کانادا و تعدادی از کشورهای خاورمیانه و اروپایی و ناتو اشاره هم کرد.

اشپیگل نوشت: اخیرا سفیر آمریکا درخواست محرمانه‌ای را به مسئولان وزارت خارجه آمریکا و فرماندهی ارتش آلمان برای مشارکت برلین در حمله به سوریه از طریق سوخت‌رسانی به جنگنده‌ها یا اعزام نیروهایی برای شرکت در حمله، ارائه کرده است.

این مجله نوشت: جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه در دیدارش با مقامات آلمان تأکید کرده که مسائل سیاسی و حقوقی مربوط به مشارکت ارتش آلمان در مأموریت‌های خارجی را درک نمی‌کند و بهترین وسیله برای حمایت از آمریکا همکاری نظامی است نه عذر و بهانه.

52310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 804960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =