در حالی که پیش‌تر خبرهایی مبنی بر ساخت مجموعه‌ای ویدئویی به تهیه‌کنندگی حمید اعتباریان با موضوعی مشابه سریال «لاست» مخابره می‌شود، سعید حاجی‌میری از تهیه‌کنندگان سینما هم در گفت‌وگویی گفته است 15 سال پیش فیلمنامه‌ای برای ساخت در دست داشته که امروز متوجه شباهت داستان آن با داستان سریال پرمخاطب «لاست» شده است.

به گزارش خبرآنلاین، حاجی‌میری در گفت‌وگو با سایت برنا به سریال آمریکایی «لاست» اشاره کرد و گفت: همین سریال«لاست» (که قسمت آخر آن را هم ندیده‌ام و مدام می‌گویند پایان قصه را برای همدیگر نگوئید) اما با توجه به حرف‌هایی که راجع به آن زده می‌شود، دیدم که این قصه «مردی از لاران» خود ماست. ما قصه‌ای داریم به نام «مردی از لاران» یا «اتوبوسی به نام حیات» که این را 15 سال پیش مهدی سجاده‌چی برایمان نوشته و ما آن را ثبت کردیم و جزو اموال سبحان فیلم است که انتهای آن معلوم می‌شود که عالم برزخ است، آن موقع هنوز «دیگران» را هم ندیده بودیم.
وی ادامه داد: داستان «مردی از لاران» از این قرار است که تمام مسافران اتوبوس به یک مقصدی به نام «لاران» که معلوم نیست کجاست، دعوت شده‌اند که بلیت هرکسی (از تیپ‌های مختلف) در خانه‌اش آمده‌ و به یک هفته تعطیلات در «لاران» دعوت شده‌است. همه در یک روز به خصوص به ترمینال می‌آیند تا سوار اتوبوس شوند. همه از هم می‌پرسند که شما می‌دانید «لاران» کجاست؟ می‌گویند نه! ولی ظاهراً جای خوبی است که دعوت شده‌ایم. این اتوبوس به راه می‌افتد و مسائلی در طول مسیر اتفاق می‌افتد دارد بعد می فهمند که آن اتوبوس، اتوبوس آخرت است و در واقع همه آن‌ها مرده‌اند. دیدم که «لاست» هم همان است، منتهی ما 15 سال فیلمنامه را داشتیم اما نرفتیم کار کنیم.

روابط شرقی در «لاست»!

حاجی میری قصه‌ها را به قنات‌های زیرزمینی تشبیه کرد و اظهار داشت: همه قصه‌ها مثل قنات‌های زیرزمینی همه به هم مربوطند. روابط آدم‌ها در «لاست» مثل روابط خودمان است. انگار نه انگار که آن‌ها آدم‌های دیگری با یک فرهنگ دیگر هستند. تعصب برادر به خواهرش، جک مراقب همه است، دکتر فداکار و... این‌ها هم شرقی است و انگار که خود ما هستیم. پس معلوم می‌شود که آن‌ها هم از ما خیلی دور نیستند چون براساس فطرت انسان‌هاست. داستان‌ها از فطرت‌ها نشأت می‌گیرد، این است که همه آن‌ها به هم شباهت پیدا می‌کنند.

سرانجام «لاست ایرانی»

لازم به ذکر است، حمید اعتباریان در‌آخرین اظهارنظر درباره پروژه در دست ساخت خود، فروردین ماه امسال خبر از پیشنهاداتی مبنی بر ساخت سریال ایرانی «لاست» (گمشدگان) برای پخش در شبکه ویدئویی داده و گفته بود: سقوط هواپیما در نسخه ایرانی «لاست» در کویر رخ می‌دهد. این تهیه‌کننده در این باره گفته بود: همچنان روی ساخت طرح ایرانی سریال «لاست» (گمشدگان) کار می‌کنم و شاید برای پخش در سینمای خانگی تهیه شود، چون پیشنهاداتی در این مورد داشته‌ایم. وی معتقد است: سوژه سریال بسیار جالب است و کپی‌کاری نخواهد بود و فقط خط قصه با داستان سریال خارجی لاست، یکی است و سقوط سریالی که ما در نظر داریم در یک کویر رخ می‌دهد. اعتباریان همچنین تأکید دارد: طرح این فیلمنامه را شخصا ارائه داده‌ام و یک گروه نویسندگان روی آن کار می‌کنند. باید منتظر ماند و دید نسخه ایرانی «لاست» با چه کیفیتی به سرانجام خواهد رسید. مجموعه لاست یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های شبکه ABC آمریکا بود که ماه گذشته پخش آن به پایان رسید.

کد خبر 80508

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۸۹/۰۵/۱۰
  0 0
  الکی میگه یا خواسته شوخی بکنه خب مرد حسابی میساختی البته اگر هم میساخت معلوم نبود مجوز پخش بگیره
 • جدید IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۸۹/۰۵/۱۰
  0 0
  امروز لاست تو بورسه همه دنبال ان هستند فردا یک سریال دیگه اگر اینطور هم که ایشون گفتند درست باشه باید سرزنش شوند که جلوی یک کار خوب را گرفته اند
 • بدون نام IR ۱۹:۲۲ - ۱۳۸۹/۰۵/۱۰
  0 0
  حالا که اینطوریه نسخه ایرانی "هری پاتر" رو من 25 سال پیش نوشتم و ثبت کردم!!!
 • پری IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۸۹/۰۵/۱۰
  0 0
  آقا پس چرا معطلید؟!!!بریم از جی جی آبرامز وشبکه ای بی سی شکایت کنیم آخه تا کی گذشت تا کی نجابت ؟!! دارن حق مون رو تو روز روشن میخورن ای وای ای داد بیداد!!!
 • بیلی IR ۰۵:۳۳ - ۱۳۸۹/۰۵/۱۴
  0 0
  میگم هرسریالی میخواین بسازین سریع برین آب بندی کنین ... 10 سال دیگه نگین ، ما این فیلنامه رو داشتیم ولی خب ساخته نشد ، حالا این خارجکیا اومدن از ما کپی برداری کردن
 • مهرداد IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۸۹/۰۵/۲۰
  0 0
  این کار توهین به لاسته