آتش‌سوزی جنگل‌های ارس (به ضم الف و ر) در مرز ایران و ترکمنستان مهار شد.

واحد مرکزی خبر نوشت: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی امروز در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به آغاز آتش‌سوزی درجنگل‌های ارس منطقه آسلمه (مرزایران و ترکمنستان) از روز جمعه، افزود : برای فرونشاندن آتش پیش از رسیدن به مرزهای کشورمان،خراسان رضوی آمادگی خود را به مسوولان کشور ترکمنستان اعلام کرد.

سرهنگ عبدالله تکلو با بیان اینکه تاکنون کارجدی به منظور اطفای حریق از سوی کشور همسایه صورت نگرفته است ، افزود : خوشبختانه این حادثه در مرز ایران به کمک‌ نیروهای مردمی، سربازان نیروی انتظامی گروهان مرزی باجگیران و نیروهای منابع طبیعی محیط زیست خاموش شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی وآبخیزداری خراسان رضوی گفت برای اطفای آتش درمرزهای کشور از آتش کوب و شاخه که درطبیعت بهترین وسیله برای مهار آتش است، استفاده شد.

او با بیان اینکه احتمالا100 هکتار از جنگلهای ارس ترکمنستان طعمه حریق شده‌اند،گفت: خوشبختانه این حادثه در مرزهای کشور ما خسارت چندانی به دنبال نداشت.

تکلو هشدار داد : با وجود مهار آتش سوزی، هنوز در برخی قسمت‌ها لکه‌هایی از آتش و دود به چشم می‌خورد و به علت وجود درخت احتمال وقوع دوباره آتش‌سوزی هست.

آتش سوزی جنگل‌های ارس ازعصر دیروز به علت نامعلومی در صدها هکتار از جنگل ها و مراتع ترکمنستان شروع شد و جنگل ها و مراتع واقع در مناطق باجگیران و چمخال و نیز پاسگاه های مرزی ایران نیز در معرض این آتش سوزی قرار گرفتند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 80551

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =