مدیران ارشد چهارمحال و بختیاری در هشتادمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور اعضای این ستاد به طرح و بررسی اشتغال جوانان و راهکارهای مقابله با بیکاری پرداختند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار روز گذشته در هشتادمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان، توجه به نیازهای جوانان را از ضرورت‌های اساسی جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: چنانچه به مسائل و مشکلات جوانان به صورت ویژه توجه نشود انرژی و سرمایه جامعه درآینده از بین خواهد رفت.

جعفر مردانی با اشاره به اینکه وجود هم افزایی و تعامل بین دستگاهی منجر به نتیجه و خروجی مطلوب این ستاد می‌شود، خاطرنشان کرد: وجود نماینده دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری بهتر جلسات، اجرایی کردن مصوبات و به دست آوردن نتایج مطلوب و همچنین پیگیری مصوبات ستاد الزامی است.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه اظهار داشت: اشتغال یکی از دغدغه‌های بزرگ دولت‌ها است که توجه به آن می‌تواند امنیت و آرامش را رقم بزند و منتج به رفاه عمومی شود.

حمید کریمی بیان کرد: پدیده اشتغال مقوله مجزایی نیست و حاصل یک زنجیره به هم پیوسته است که هم زمان با توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی بوجود خواهد آمد و چنانچه به امر اشتغال توجه ویژه ای نشود ممکن است دولت ها را با بحران‌های بزرگی روبرو نماید.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 537 هیأت ورزشی در استان وجود دارد که در صورت رفع مشکلات قانونی می تواند اشتغال زایی خوبی را با هدف کارورزی و تقویت مهارت جوانان در پی داشته باشد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: دولت در اعتبارات سال جاری وزارت ورزش و جوانان را مکلف کرده است که 20 درصد از اعتبارات ورزش و جوانان را به احداث خانه های جوان اختصاص دهد که در هفته دولت نخستین خانه جوان در شهرکرد مرکز استان با اعتبار دو میلیارد و 300 میلیون تومان و در شهرستان لردگان با اعتبار 10 میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد و امید است طی سال‌های آتی در تمامی شهرستان‌های استان نیز خانه جوان احداث شود.

کریمی با اشاره به اینکه جلسه گذشته 11 مصوبه به همراه داشت، اظهار کرد: یکی از مصوبات معرفی مشاور جوان بوده که متاسفانه 11 اداره مشاوران خود را به این ستاد معرفی نکرده‌اند.

طهماسب شیروانی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش وجوانان استان برگزاری 130 مورد کارگاه آموزشی قبل، حین و بعد از ازدواج، راه‌اندازی 2 مرکز تخصصی ازدواج، برگزاری 105 برنامه شاخص در هفته ازدواج، و عقد تفاهم‌نامه با بانک رسالت و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات کارآفرینی به ترتیب به میزان 3 میلیارد و 540 میلیون تومان را از جمله اقدامات این حوزه طی سال جاری گزارش کرد.

در ادامه معاون صنایع و امور تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار کرد: این سازمان در راستای راه‌اندازی طرح‌‎های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی می‌تواند اشتغال ایجاد کند به طوری که تاکنون اشتغال 258 نفر در این زمینه ایجاد شده است.

محمدکاظم منزوی افزود: دست‌یابی به بازار فروش از طریق شناسایی و ساماندهی فروشگاه‌های اینترنتی امکان‌پذیر است که این امر نیز سهم موثری در اشتغال‌زایی و بازاریابی دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مطالعات مربوط به دهکده فرش استان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امید است ایجاد این دهکده عامل انگیزشی مناسب برای ورود جوانان به این حوزه و توسعه اشتغال باشد

گفتنی است در چهارمحال و بختیاری 80 جلسه از ابتدای تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان برگزار شده است و همچنین 4 جلسه طی سال جاری برگزار گردید.

 هشتادمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در چهارمحال وبختیاری برگزار شد

 

 

 

46

کد خبر 805564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =