ایرنا نوشت: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی امروز در ملاقات با مون جایه این رییس جمهور کره جنوبی در پیونگ یانگ گفت که انتظار دارد در مذاکرات خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره با آمریکا پیشرفت هایی حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی ، برای اولین بار سران دو کره توانستند در اداره کمیته مرکزی حزب حاکم کار کره شمالی دیدار سران برگزار کنند.

وی با اشاره به تلاش های رییس جمهور کره جنوبی برای کمک به انجام اولین دور از مذاکرات سران کره شمالی و آمریکا در ماه ژوین سال جاری میلادی در سنگاپور گفت که این موضوع باعث تثبیت اوضاع در شبه جزیره کره شده است.

کره شمالی: مذاکرات خلع سلاح اتمی با آمریکا ادامه می‌یابد

وی که بارها از تحریم های سرسختانه غرب و در راس آن آمریکا انتقاد کرده و آن را سیاستی خصمانه علیه کره شمالی دانسته، گفت : تلاش های کره جنوبی برای تحقق هدف مذاکرات مهم بوده و این قابل تقدیر است و پیش بینی می شود گفت و گوهای کره شمالی و‌آمریکا درباره غیراتمی شدن ادامه یابد.

رییس جمهور کره جنوبی اراده و عزم رهبر کره شمالی را برای وارد کردن کشورش به یک دوره نوین مورد اهتمام و استقبال قرار داد و ضمن تقدیر از جسارت وی گفت که این تصمیم گیری ها برای منطقه اهمیت زیادی دارد.

مون ابراز امیدواری کرد که روابط دو کره باز هم بهبود یابد و پیشرفت هایی که در نتیجه آن بدست می آید هدیه ای برای 80 میلیون کره ای باشد.

او با ابراز نگرانی از بن بست فعلی در مذاکرات خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره بین آمریکا و کره شمالی گفت که لازم است خیلی سریع برای برون رفت از این شرایط راهی پیدا شود.

وی افزود که موضوع صلح و ثبات در شبه جزیره کره مساله ای مورد توجه جامعه بین المللی است و برایند مذاکرات میان دو کره و همچنین کره شمالی و‌آمریکا از سوی کشورهای دیگر تحت نظارت دقیق قرار دارد.

دو طرف موافقت کردند که به دنبال برگزاری اجلاس سران در روز سه شنبه که سومین ملاقات رهبران دو کشور در سال جاری میلادی و پنجمین آن از سال 2000 میلادی است ، فردا چهارشنبه نیز دور تازه ای از مذاکرات را در پیونگ یانگ شروع کنند.

2349311

کد خبر 805726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =