همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی برای چهارمین سال متوالی طرح پاکبان محرم با مشارکت 400 نفر از خادمان عزاداران حسینی با هدف پاکسازی مسیرهای عزاداری در اردبیل اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ در این مراسم که با مشارکت اقشار مختلف مردم از صنوف مختلف برگزار شد، شهردار اردبیل با تسلیت ایام حزن و اندوه حسینی تصریح کرد: نوجوانان و جوانان عاشق امام حسین(ع) در یک حرکت بی‌نظیر به خادمی عزاداران حسینی افتخار کرده و در قالب طرح پاکبانان محرم سعی می‌کنند تا به آراستگی و زیبایی شهر همتی راستین داشته باشند.

حمید لطف‌اللهیان خاطرنشان کرد: شهرداری از 20 روز قبل از ماه محرم در قالب برنامه‌ها و طرح‌های مختلف سعی کرده تا فضای شهری را آماده حضور عزاداران و عاشقان سیدالشهدا(ع) کند تا برنامه‌های این ایام با شکوه و عظمت خاص برگزار شود.

وی با قدردانی از تلاش و همکاری خوب مجموعه شهرداری در بخش‌های مختلف اعم از حمل و نقل، آتش نشانی، خدمات شهرداری و مدیران پرتلاش مناطق مختلف شهرداری در برگزاری برنامه‌های متنوع مناسبتی در این ایام گفت: با توجه به اینکه رویکرد فرهنگی شهرداری متقدم بر برنامه‌های خدماتی و عمرانی است ما خوشحال هستیم که در قالب این برنامه‌ها همراه با عزاداران حسینی سعی می‌کنیم تا فرهنگ ناب عزاداری را درر پایتخت حسینیت به رخ بکشیم.

شهردار اردبیل ادامه داد: به مناسبت این ایام ما در کنار برافراشتن پرچم‌های سیاه در مناطق مختلف شهر و نصب المان‌های متنوع به مناسبت ایام محرم سعی کردیم تا پایتخت حسینیت را که این روزها میزبان گردشگران و مسافران بی‌شمار است آماده و مهیای بهره‌گیری از فضایل این ایام کنیم.

لطف‌اللهیان تصریح کرد: در چهار سال اخیر ما با اجرای طرح پاکبانان محرم که با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد اجرایی شده سعی کردیم تا گروه‌های مختلف جامعه را در اجرای این طرح به مشارکت دعوت کنیم که از سنین نوجوانی و جوانی و در قالب مشاغل مختلف افراد با رغبت و علاقمندی در این طرح شرکت کرده و سعی در خدمتگزاری به عزاداران حسینی دارند.

وی افزود: ما سال اول با 100 نفر این برنامه را با هدف پاکسازی مسیر حرکت عزاداران و دسته‌جات عزاداری شروع کردیم و امروز با توفیق الهی و کمک امام حسین(ع) موفق شدیم بیش از 400 نفر را در قالب این طرح جذب کنیم.

طرح پاکبان محرم

شهردار اردبیل اظهار کرد: در این چهار سال کار را با رویکرد فرهنگی به نحوی پیش بردیم تا خود مردم با کمترین غفلت و بی‌توجهی نسبت به جمع‌آوری زباله و پسماند اقدام کرده و این مجموعه را در ارائه خدمات مطلوب‌تر کمک و همراهی کنند.

46

کد خبر 806394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =