کرار جاسم گفت: سطح داوری لیگ برتر ایران خیلی پایین است و داوری‌های ضعیف وجهه فوتبال ایران را در سطح بین‌المللی خدشه‌دار می‌کند.

به گزارش تسنیم؛ کرار جاسم درباره اتفاقات و حواشی دیدار صنعت نفت آبادان مقابل پیکان اظهار داشت: بازی سختی مقابل پیکان داشتیم. اگر داور اجازه می‌داد ما در این دیدار به پیروزی می‌رسیدیم، اما داور با تصمیم‌گیری‌های اشتباهش شرایط بازی را تغییر داد.

وی ادامه داد: من 10 سال است در ایران هستم و زبان فارسی را خوب می‌فهمم. همه داوران به من می‌گویند که تمارض می‌کنی، واقعاً نمی‌دانم چه کار باید بکنم.

کرار جاسم افزود: سطح داوری لیگ برتر ایران خیلی پایین است و داوری‌های ضعیف وجهه فوتبال ایران را در سطح بین‌المللی خدشه‌دار می‌کند. هیچ‌کس از داوران نمی‌خواهد حق را ناحق کنند. فقط اتفاقی که در بازی می‌افتد و خطا یا پنالتی را که آشکار است و همه می‌بینند، اعلام کنند. در بازی با پیکان سه پنالتی به نفع ما گرفته نشد که تک تک آنها در نتیجه بازی تأثیرگذار بودند.

هافبک عراقی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره اعتراض‌ تماشاگران آبادانی به نحوه قضاوت داور دیدار زردپوشان مقابل پیکان که باعث مصدومیت کمک‌داور هم شد، گفت: ببینید من خودم هم برای اینکه داوران صدمه‌ای نبینند سنگ خوردم، اما شما هم به هواداران حق دهید. هوادار در گرمای 50 درجه آبادان به ورزشگاه می‌آید که بازی تیم محبوبش را ببیند. وقتی می‌بیند که داور پنالتی صددرصد را برای تیمش نمی‌گیرد و در صحنه‌های دیگر اشتباه می‌کند، تحملش تمام می‌شود و اعتراض می‌کند. این اشتباهات فقط در یک بازی نیست، بلکه از ابتدای لیگ ما از اشتباهات داوری متضرر شده‌ایم.

وی با بیان اینکه در قضاوت داوران فوتبال ایران تناقض وجود دارد، عنوان کرد: در دیدار جام حذفی ما مقابل تراکتورسازی در صحنه‌ای داور به نفع تراکتورسازی پنالتی اعلام کرد. در بازی دیشب ما مقابل پیکان هم مشابه همان صحنه اتفاق افتاد، اما داور از کنار آن به سادگی گذشت. سؤال من این است که اگر قوانین در داوری یکی است پس چرا در یک بازی اعمال می‌شود و در بازی دیگر نه؟!

کرار جاسم ادامه داد: من از مدیریت باشگاه درخواست دارم که بابت همه حق‌خوری‌ها علیه باشگاه صنعت نفت به کمیته انضباطی شکایت کند. تا چه زمانی باید حق‌مان خورده شود؟ تماشاگران ما تا چه زمانی باید بابت اشتباهات داوری ضربه بخورند؟

هافبک عراقی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در پاسخ به این سؤال که پائولو سرجیو، سرمربی تیم صنعت نفت چه نظری درباره اتفاقات بازی با پیکان داشت، گفت: سرجیو در مورد حواشی بازی دیشب صحبتی نکرد و هیچ‌کس را مقصر نمی‌دانست. او فقط می‌گوید هر مشکلی که هست از طرف خودش است. سرجیو واقعاً مربی حرفه‌ای و فهمیده‌ای است. او برای هر بازی تاکتیک خاص خودش را دارد و تفکرات خودش را به خوبی به بازیکنان القا می‌کند. متأسفانه در بازی‌های گذشته بدشانسی باعث شده است آن‌طور که باید نتیجه نگیریم.

وی درباره این موضوع که در بعضی از سایت‌های عراقی مطرح شده که مجدداً به تیم ملی عراق دعوت شده است، خاطرنشان کرد: من هم این موضوع را شنیده‌ام. من مدت‌هاست که برای تیم ملی کشورم بازی نکرده‌ام. البته از تیم ملی هم خداحافظی نکرده‌ام، اما ترجیح دادم که با تمرکز بیشتری در باشگاهم فعالیت داشته باشم. هنوز به طور رسمی از من برای حضور مجدد در تیم ملی دعوت نشده است، اما هر زمان که بخواهند برای تیم ملی کشورم بازی می‌کنم.
43 43

 

کد خبر 806446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =