وقتی این دختر فردوسی‌پور را شوکه کرد

دختران موسسه مهرورزان معین وابسته به سازمان بهزیستی در انتهای خیابان الوند در شروع سال تحصیلی جدید شان برای ساعتی میزبان عادل فردوسی پور بودند.

زاوش محمدییک مهر و شروع مدارس، تیم برنامه ساز 90 برای این روز به مدارس مختلفی رفته بودند که عکس هایی از حاشیه هایش منتشر شده است اما در این روز عادل فردوسی پور خودش مهمان برنامه ای ویژه بود. او حوالی ظهر روز یکشنبه چسبیده به ساختمان ثابت پاسال ، انتهای خیابان الون ، جایی که همه به شبکه دو آن جا را می شناسند، مهمان دخترانی خاص بود. دختران هنرمند موسسه خیریه مهرورزان معین.

آنها که در یکی از قدیمی ترین مراکز تحت نظر بهزیستی که اقلا 50 سالی قدمت دارد، حرفه آموزی را پیشه کرده اند تا بتوانند به رغم همه مشکلات ناشی از اختلالات ذهنی، امیدبخش خانواده های‌شان باشند. حدود 80 دختری که اینجا در شروع سال تحصیلی، فصلی جدید از زندگی شان را آغاز کرده بودند برای حرفه آموزی.

عادل را تقریبا بیشترشان می شناختند. بیشترشان فوتبالی بودند و البته اکثرا پرسپولیسی. بین‌شان بودند طرفداران عادل، آنهایی که برای برنامه اش پیامک می فرستادند. و البته بودند آنهایی که طرفدار علی دایی بودند یا علی کریمی!

کلاس به کلاس، مجری محبوب 90 از حرفه خیاطی تا چرم دوزی و نقاشی، پا به پای مربیان‌شان رفت و پای گفته های‌شان نشست. کادوهایی گرفت از هنر دست این دختران شیرین و رفت ایستاد کنار درخت آرزوهای شان.

فردوسی پور

در این جمع دوقلویی بودند که بیش از بقیه انگار فوتبالی بودند. مهرو و مهتاب.
آنها که بیننده‌های پر و پا قرص برنامه 90 بودند. عادل عادت خاصی دارد وقتی به او می‌گویند به برنامه‌اش پیامک می‌دهند. دخترک با خنده گفت ما همیشه برایت پیامک می‌فرستیم. عادل گفت: کدام‌تان از همه بیشتر پیامک می‌فرستد؟ مهرو گفت مهتاب. عادل از مهتاب خواست تا شماره‌اش را بگوید. او شماره را برای عادل خواند: «0910» و باقی اعداد. ابتدا عادل به همراهانش چشمکی زد و سریع فرمول ویژه اش برای چک کردن شماره را برای در آوردن تعداد مراتبی که آن شماره منحصر به فرد در برنامه شرکت کرده، وارد کرد! این جمله را اگر در داروخانه یا خیابان یا روی خط برنامه 90 به عادل بگویید که بارها شرکت کردید، یکی از علایقش این است که سریع آمارتان را در بیاورد. پاسخی که از شماره مهتاب گرفت، حسابی شوکه‌اش کرد. 285 بار شرکت در برنامه 90!

فردوسی پور انگار باورش نمی شد با چنین پاسخی روبرو شود. شوکه شده بود و با آن خنده معروفش از این مشتری همیشگی 90 تشکر کرد. او کم کم با دخترهای دیگر هم ملاقات کرد. آنها که برایش شاهنامه خواندند، ترمه بافته شده لوگوی 90 را برایش هدیه کرده بودند و دوست داشتند در کنارش عکس هایی به یادگار بگیرند.

عادل در این روز خاص خنده را هدیه دختران مهرورزان معین کرد و رفت تا آماده اولین 90 مهرماهی اش شود.

41256

کد خبر 806844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =