پاشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون حقوقی رئیس جمهور در دولت یازدهم گفت: در مجمع عمومی سازمان ملل باید اعتراض مناسبی نسبت به نقض توافق بین المللی از سوی آمریکا صورت گیرد.

الهام امين‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهور در دولت یازدهم با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک اظهار کرد: این سفر بهترین فرصت برای به چالش کشیدن سازمان‌های بین المللی و کشورهای غربی در خصوص بحران‌های منطقه و جهان است.

معاون حقوقی رئیس جمهور در دولت یازدهم افزود:جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر با تعامل مناسب تاثیر به سزایی در حل مسائل بین‌المللی و منطقه داشته است و این مسائل باید در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شود.

وی با بیان اینکه موضوع حقوق ملتها شعاری است که غربی‌ها در رابطه با حقوق بشر اعلام می‌کنند اما در مجامع بین المللی برخلاف آن عمل می‌شود, اظهار کرد:این سفر فرصت مغتنمی برای به چالش کشیدن آنهاست.

الهام امین زاده

امین‌زاده گفت: در حال حاضر جوانان فلسطینی صرفا در مورد بازگشت حقوق خود اعتراض کرده‌اند که متاسفانه بدون در اختیار داشتن وسیله جنگ افزاری به شهادت می‌رسند.

معاون حقوقی رئیس جمهور در دولت یازدهم اظهار کرد:از طرف دیگر ملت بحرین در خاموشی کامل در حال از بین رفتن است و هیچ نهادی نسبت به حقوق کودکان و زنان و جنایات سعودی‌ها اعتراض نمی‌کند.

امین‌زاده گفت:در ادبیات غربی انسان و بشر مفهومی فراموش شده به حساب می‌آیند و اکنون زمان روشنگری واحقاق حق است.

وی با بیان اینکه در مجمع عمومی سازمان ملل باید اعتراض مناسبی نسبت به نقض توافق بین المللی از سوی آمریکا صورت گیرد، تاکید کرد: مواضع ایران باید به گونه ای باشد که حرکت آمریکا به چالش کشیده شود و نباید کشورهای غربی برچسب تخلفات واهی را به ایران نسبت دهد. مجمع عمومی سازمان ملل فرصت مغتنمی برای به چالش کشیدن آمریکاست.

امین‌زاده با تاکید بر اینکه همه این موارد باید توسط رئیس‌جمهور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شود، افزود: در میان افکار عمومی سوالاتی هم‌چون چرا ترامپ علیه امنیت و رفاه ملت‌ها تلاش و تحریم‌های بی‌دلیل اعمال می‌کند مطرح است، گفت: باید تخلفات آنها را با صدای بلند اعلام کنیم و در جایگاهی که همه روسای جمهور حضور دارند، آمریکا را به چالش بکشیم.

29215

 

 

کد خبر 807226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =