باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: تعدادی از حامیان رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار یک تصویر جعلی از امدادرسانی او به یکی از قربانیان توفان فلورنس، جنجال به پا کردند.

 به نقل از هافینگتن پست، در چند روز اخیر تصویری از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حالی که بر روی یک قایق کوچک نشسته است و به نظر می‌رسد به یکی از قربانیان توفان فلورنس کمک می‌کند، به سرعت در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است، اما همانطورکه «کوین روس»، خبرنگار نیویورک تایمز، در توییتر خود هم به آن اشاره کرده، این تصویر جعلی بوده و مربوط به سال 2015 در تگزاس است؛ یعنی مدتها پیش از آن که ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا وارد کاخ سفید شود.

 عکس جنجال‌آمیز از امدادرسانی ترامپ به قربانیان توفان

 عکس جنجال‌آمیز از امدادرسانی ترامپ به قربانیان توفان

در این عکس، ترامپ به همراه یک نیروی امداد بر روی یک قایق کوچک نشسته است و کلاه معروف خود که بر روی آن شعار «آمریکا را دوباره قدرتمند کن» نوشته شده است را به یکی از قربانیان توفان فلورنس می‌دهد!

این در حالی است که با وجود جعلی بودن این عکس، بسیاری از مردم آن را در فیسبوک به اشتراک گذاشتند و به آن واکنش نشان دادند. تصویر اصلی که در وبسایت شبکه سی‌ان‌ان هم منتشر شده است، سه امدادگر را در حالی که جلیقه نجات بر تن کرده‌اند، نشان می‌دهد.

وبسایت راستی‌آزمایی «Snopes» بررسی‌های دقیق‌تری روی عکس ترامپ انجام داد و اعلام کرد این عکس جعلی است؛ زیرا ترامپ در عکس ویرایش شده جلیقه نجات بر تن نکرده است و مهم‌تر اینکه رؤسای جمهور آمریکا شخصا در عملیات نجات بلایای طبیعی شرکت نمی‌کنند.

برخی از کاربران فیسبوک از این مسئله انتقاد کردند. یکی از آنها نوشت: نمی‌دانم فیسبوک چگونه اجازه داد این عکس جعلی بارها به اشتراک گذاشته شود.برخی دیگر هم اعلام کردند ممکن است تعدادی از مردم این تصویر جعلی را باور کنند! یکی از آنها به طعنه نوشت: درست است. دونالد ترامپ مردم را از توفان فلورنس نجات داد و مردم این مسئله را باور می‌کنند. مطمئن باشید.

سال گذشته میلادی هم یک گروه حامی ترامپ تصویری جعلی از رئیس جمهور آمریکا را در حالی که تعدادی حیوان خانگی را در جریان توفان بغل کرده بود، منتشر کرد. در زیر این عکس نوشته شده بود: مواردی که رسانه‌ها فراموش می‌کنند!این عکس هم در دوران وقوع توفان هاروی در هیوستون به اشتراک گذاشته شد و پس از انتشار مشخص شد که جعلی بوده است.

توفان سهمگین فلورنس چندی پیش سواحل کارولینای شمالی و جنوبی آمریکا را در نوردید و بیش از 30 نفر را به کام مرگ کشید. این توفان خسارت‌های مالی و جانی زیادی را بر جای گذاشته است.

2323

کد خبر 807267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =