مهر نوشت: یک عضو ارشد حزب دموکرات کردستان عراق تأکید کرد که این حزب کاملا از فواد حسین حمایت کرده و از پیروزی او در کسب کرسی ریاست جمهوری عراق مطمئن است.

به گزارش روزنامه الحیات، «بنکین ریکانی» عضو هیأت مذاکره کننده حزب دموکرات کردستان عراق برای رایزنی های مربوط به تشکیل دولت گفت که حزبش از پیروزی «فواد حسین» برای ریاست جمهوری عراق مطمئن است.

ادامه کشمکش‌های سیاسی در عراق؛ چه کسی رئیس پارلمان می‌شود؟

وی در گفتگو با روزنامه الحیات عربستان چاپ لندن تأکید کرد که با توجه به میل موجود در کشور برای تغییر کرسی ریاست جمهوری عراق حق حزب دموکرات کردستان است و افزود: نکته عجیب این است که طرف دیگر (حزب اتحادیه میهنی کردستان) چگونه برای برهم صالح به عنوان نامزد پیشنهادی خود تبلیغ می کند، برهم صالحی که در یک شبانه روز  حزب خود «دموکراسی و عدالت» را رها کرده و به حزب مادر که می گفت فاسد و ناتوان است بازگشته است.

این عضو ارشد حزب دموکرات کردستان از این مسأله ابراز نگرانی کرده و مدعی شده است که این رویکرد پرسش های زیادی را در خصوص تعهد و پایداری او در خصوص مواضع در زمینه نمایندگی جریان های کُرد و حفظ منافع همه عراقی ها به میان می آورد.

وی تأکید کرد که حزب او با هدف حفظ اتحاد جریان های کُرد به اتحادیه میهنی کردستان پیشنهاد داده که تمام جایگاه های دولتی اختصاص یافته برای کُردها را به این حزب واگذار کنند یا اینکه همه جریان های کُرد با ۵۶ کرسی (به غیر از ۴ نماینده جریان معارض) یک گزینه را برای ریاست جمهوری به صورت مشترک اعلام کنند.

 وی افزود: در صورتی که اتحادیه میهنی کردستان با این دو پیشنهاد موافقت نکند ما به حمایت از فواد حسین به عنوان نماینده خود ادامه خواهیم داد و شکی هم نداریم که او پیروز خواهد شد و از موضع خود عقب نشینی نخواهیم کرد تا اینکه اتحادیه میهنی کردستان گزینه جدیدی را معرفی کند.

52310

کد خبر 807510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =