توئیت‌های ظریف درباره رفتارهای غیرعادی دولت سرکش آمریکا

وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار چند توئیت بار دیگر سیاست های مخرب آمریکا را مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ظریف در توئیت های خود خاطرنشان کرد:

۱. برای فهمِ اراده دولت سرکش کنونی آمریکا در بی ثبات سازی نظام بین الملل تنها کافی است تهدید عریان نماینده این کشور در سازمان ملل برای "اعلام اسامی" را بخاطر بیاوریم؛ یا تهدید آقای ترامپ مبنی بر قطع کمک های مالی به سازمان ملل و یا تهدید مشاور امنیت ملی او در مورد تحت تعقیب قراردادن قضات دیوان کیفری بین المللی.

رشته توئیت‌های ظریف در واکنش به سیاست‌های مخرب دولت سرکش آمریکا

۲. مایه تاسف است که هیات حاکمه آمریکا با یکجانبه گرایی مخربی که در ذاتش است، با سوء استفاده از اجلاسی چندجانبه به چندجانبه گرایی حمله کرد. آمریکا که اعتبار خود را از دست رفته می بیند، برای اینکه در شورای امنیت با ایران روبرو نشود، خود را پشت رویه کاری در این شورا پنهان کرد.

۳. ممکن است کسی در واقع ـ با استفاده از درجه بالایی از احساس ترحم ـ بتواند درک کند که چرا دولت کنونی آمریکا در دامن زدن به بهانه هایی برای انحراف اذهان و پوشاندن اراده اش در بی ثبات کردن نظام بین الملل نیاز دارد. چرا که همه می توانند رفتارهای این دولت که در داخل آمریکا عمیقا مشکل ساز شده و موجب بدنامی زیادی در خارج شده است، را ببینند.

۴. با توجه به ناتوانی اثبات شده دولت آمریکا برای اجرای تعهداتش با حسن نیت، اولین قدمِ تلاش برای حل و فصل مسالمت آمیز یک منازعه، انجام اقدامات قطعی است که نشان دهد آنها لااقل ظواهر احراز شرایط لازم را دارند. لازمه این کار هم این است که شروع کند مثل یک دولت عادی عمل کند.

49311

کد خبر 807847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =