مهر به نقل از رویترز نوشت:‌ درپایان معاملات هفتگی بازارهای جهانی، دلار در حالی تقویت شد که یورو با اعلام بودجه ایتالیا که در آن کسری بودجه بیش از حد انتظاری پیش‌بینی شده بود، افت کرد و سهام اروپا پایین آمد.

 در پایان معاملات هفتگی بازارهای جهانی در روز جمعه، دلار در حالی تقویت شد که یورو با اعلام بودجه ایتالیا که در آن کسری بودجه بیش از حد انتظاری پیش‌بینی شده بود، افت کرد و سهام اروپا پایین آمد.

یورو و دلار
یورو و دلار

وال‌استریت بدون تغییر به کار خود پایان داد و سودهای اولیه خود را با افت سهام فیس‌بوک به دنبال اعلام یک رخنه امنیتی در آن، از دست داد.

سهام تسلا هم پس از اعلام این که یک پرونده کلاهبرداری علیه ایلان ماسک ممکن است او را از مدیریت این شرکت برکنار کند، ۱۳.۹ درصد سقوط کرد.

در ایتالیا، دولت در لایحه بودجه پیش‌بینی کرد که برای ۳ سال آینده کسری بودجه برابر با ۲.۴ درصد تولید ناخالص ملی باشد.

هرچند این کسری در محدوده ۳ درصدی تعریف شده اتحادیه اروپا است، سرمایه‌گذاران نگران‌اند که دولت ایتالیا که طرفدار خروج از اتحادیه اروپا است، به کاهش سطح عظیم بدهی خود پایبند نباشد. نرخ بدهی به تولید ناخالص ملی این کشور ۱۳۰ درصد است که پس از یونان بیشترین نسبت بدهی در اتحادیه اروپاست.

سهام اروپا تحت شاخص پن‌یوروپین استاکس۳۰۰ با افت ۰.۸۳ درصدی روبرو شد و سهام بانک‌های ایتالیایی ۷.۶ درصد سقوط کردند.

در بازار ارز، یورو با ۰.۳ درصد افت به نرخ برابری ۱.۱۶۰۳ در برابر دلار رسید.

شاخص جهانی سهام ام‌اس‌سی‌آی ۰.۲۳ درصد افت کرد.

اما در وال‌استریت، در معاملات صبح آمریکا، با رشد سهام انویدیا شاخص‌های رشد کردند اما در انتهای معاملات با افت فیس‌بوک و تسلا، بازارها انرژی خود را از دست دادند.

شاخص میانگین صنعتی داو جونز ۱۸.۳۸ واحد یا ۰.۰۷ درصد رشد کرد و به ۲۶۴۵۸.۳۱ واحد رسید، اس‌اندپی ۰.۰۲ واحد یا ۰.۰۰ درصد افت کرد و به ۲۹۱۳.۹۸ واحد رسید. شاخص نزدک ۴.۳۹ واحد یا ۰.۰۵ درصد رشد کرد و به ۸۰۴۶.۳۵ واحد رسید.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 808231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =