فارس نوشت: خوشرو سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، ماجدی و طاهریان‌فرد سفرای ایران در آلمان و ترکیه از جمله سفرایی هستند که مشمول طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان می‌شوند.

با توجه به تصویب طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور نیز مشمول این قانون قرار می‌گیرند، در حال حاضر سه سفیر و رئیس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور جزو کسانی هستند که این قانون برای آنها اعمال می‌شود.

در همین راستا «غلامعلی خوشرو» سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نیویورک، «علی ماجدی» سفیر ایران در آلمان و «محمدابراهیم طاهریان‌فرد» سفیر ایران در ترکیه در شمول این قانون قرار می‌گیرند.البته این سه نفر علاوه بر اینکه تحت شمول این قانون قرار می‌گیرند، مدت زمان ماموریتشان نیز رو به پایان است.

غلامعلی‌ خوشرو سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نیویورک که از بهمن 1393 عهده‌دار این سمت است، قبل از آن هم به عنوان سفیر ایران در سوئیس مشغول به خدمت بود.

سفیر

محمدابراهیم طاهریان‌فرد سفیر ایران در ترکیه از بهمن94 در این سمت مشغول به فعالیت است و قبل از آن هم سفیر ایران در کرواسی بود و در واقع از کرواسی به ترکیه آمد تا جایگزین «علیرضا بیکدلی» سفیر سابق شود.

علی ماجدی هم از سال 1393 به عنوان سفیر ایران در آلمان مشغول به فعالیت است و حتی اگر قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیز اجرا نمی‌شد، ماموریت وی براساس چارت وزارت خارجه که بین سه تا چهار سال است، پایان می‌یابد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیش از این و در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در تاریخ 26 شهریور 1397 در پاسخ به سؤالی درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان عنوان کرد که وزارت خارجه در شرایط فعلی تنها سه سفیر دارد که شامل قانون جدید خواهند شد که به زودی بازنشسته می‌شوند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت که از مدت‌ها پیش توجه به این طرح مطرح بود و پیش بینی می‌شد که تصویب خواهد شد و باید به فکر جایگزینی افراد جدید بودیم و بحث صورت گرفته و تا حدود زیادی پیش رفته است.

2323

کد خبر 808321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • صمصام A1 ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
  3 0
  مملکت احتیاج به مدیران جوان خوش فکر و به روز دارد نه یک مشت پیر وپاتال
 • علی A1 ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
  3 0
  فسیل چیست؟
 • بی نام A1 ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
  3 0
  احتما لا يك كمي از انسا نها عصر پارينه سنگي مسن تر هستند
 • بی نام IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
  3 0
  توصيه مهم با خود پوشك از ديار فرنگ بياريد اينجا دچار دردسر نشيد