برگزاری کنگره بین‌المللی جراحان مغز و اعصاب و ستون فقرات ایران برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی

دکتر سید ابراهیم کتابچی استاد دانشگاه و رئیس هیئت مدیره انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران از برگزاری کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب در بابل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از  بابل، دکتر کتابچی گفت: کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب برای نخستین بار است که در این دانشگاه برگزار خواهد شد که می تواند در ارتقاء سطح علمی این شهر و استان بسیار مفید واقع شود.

وی با اشاره به اینکه به دبیر خانه این کنگره بیش از 100 مقاله جدید در حوزه های نوین علوم مغز و اعصاب ارسال شده است، بیان داشت: در این کنگره محققین برجسته ایران وجهان ازکشورهای استرالیا، آمریکا، آلمان، فرانسه، ترکیه شرکت خواهند نمود و پدیده های نوین جراحی مغز و اعصاب جهان در رشته های مختلف مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بابل با ذکر این نکته که این کنگره در سطح علمی بسیار بالایی برگزار خواهد شد بیان داشت: جدیدترین و بروزترین مطالعات حوزه جراحی مغز و اعصاب دنیا ازجمله روش های جدید جراحی دیسک، جراحی مغز، روش های باز کردن مغز، جراحی عروق مغز، جراحی تومورهای مغز، جراحی قاعده مغز، جراحی اعصاب کودکان، ضربه های سر، ضایعات اعصاب محیطی و جراحی ستون فقرات مورد بین دانشمندان ایرانی و بین المللی قرار تبادل نظر خواهد شد.

دکتر کتابچی رئیس هیئت مدیره انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران گفت: کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب به مدت سه روز از چهارشنبه11 مهر به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بابل در بیمارستان آیت الله روحانی برگزار می گردد.

وی نوید راه اندازی رشته تخصصی جراحی مغز و اعصاب را به همشهریان عزیز داد و اذعان داشت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بابل توانسته ایم این رشته را برای سال تحصیلی آینده در این دانشگاه راه اندازی نماییم که بخش بیماران غیر اورژانس، ضایعات مادرزادی، تومور مغز و آنوریسم مغزی در بیمارستان آیت ا.. روحانی و بخش تروما شامل تصادف، سقوط، تصادف با ماشین و غرق شدن در دریا و ... در بیمارستان شهید بهشتی آموزش داده خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران همچنین از مسئولین شهرستان بابل که در برگزاری این کنگره همراهی کردند تشکر کرد و گفت: دکتر جلالی ریاست ، دکتر قدیمی معاونت تحقیقات و فناوری و دکتر امری معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل از پیشنهاد برگزاری کنگره استقبال خوبی انجام دادند و تمامی هماهنگی ها و همکاری های لازم را انجام دادند.

دکتر کتابچی

 

46

کد خبر 808440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =