تشکیل ۶۵ پرونده احتکار کالا در لرستان/ انجام ۳۵ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی استان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: 65 پرونده احتکار کالا 6 ماهه نخست امسال در استان تشکیل شده که ارزش ریالی انها 229 میلیارد ریال بوده است.

محمدرضا صفی خانی در این رابطه گفت : در این مدت2 هزار و 320 فقره بازرسی با هدف کشف احتکار از انبارهای استان انجام شد.وی تصریح کرد: در این راستا انبارهای متعدد برنج، پوشک بچه، روغن خودرو، شکر، مواد ارایشی بهداشتی و لوازم خانگی کشف شده و در حال حاضر مقدمات اولیه برای توزیع این اقلام در سطح بازار با هماهنگی تعزیرات حکومتی صورت گرفته است.

جدیت گشت‌های بازرسی و پیگیری گزارش‌های مردمی
وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود، نوسانات بازار و اقدام برخی سودجویان نسبت به احتکار کالاهای اساسی، بازرسی ها در استان شدت یافته و مواردی که توسط مردم گزارش شده با جدیت بررسی می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: بنا بر قانون و به منظور جلوگیری از عدم تداخل فعالیت انبارهای فعال و انبارهای احتکار کالا، تمامی واحدها باید نسبت به ثبت انبار خود در سامانه جامع اقدام کنند.

احتکار مواد غذایی

صفی خانی اضافه کرد: به همین منظور، اول تا پنجم هر ماه باید موجودی انبار در مرکز ثبت واقع در سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش شود و در غیر اینصورت تخلف محسوب شده و با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

وی همچنین گفت: امسال بیش از 35 هزار فقره بازرسی با همکاری سایر دستگاه‌ها از واحدهای صنفی صورت گرفته که نسبت به 6 ماه نخست سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به تشکیل 2 هزار و 600 پرونده تخلفاتی در این مدت اظهار داشت: ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده نیز 250 درصد افزایش داشته است.

درخواست همکاری مردم با گشت‌های بازرسی
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: مردم در راستای برخورد با محتکران و اخلال گران بازار درصورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله گرانفروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و کالای قاچاق با شماره تلفن 124 تماس بگیرند.

صفی خانی افزود: افرادی که انبارهای احتکار کالا را به سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی کنند در صورت صحت موضوع، پس از صورتجلسه کالای مکشوفه، از آنها تقدیر خواهد شد.

46

کد خبر 808691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =