جلال میرازیی با بیان اینکه ارسال پیامک‌ها و تهدید نمایندگان مشکوک به نظر می‌رسد، گفت: به اعتقاد من یک جریان پیچیده‌ای پشت تلاش برای به تصویب نرسیدن این لوایح وجود دارد.

جلال میرزایی نماینده مردم ایلام از نمایندگانی است که عنوان می کند پیامک های زیادی درباره تصویب نکردن لایحه CFT دریافت کرده است. او نیز مانند بسیاری از نمایندگان می گوید شاید در یک روز بیشتر از 200 پیامک با مضمون های تهدید و توهین به او ارسال شده است.

میرزایی درباره این پیامک ها به خبرآنلاین گفت: پیامک های فراوانی در این مدت برای نمایندگان ارسال شده است که شباهت زیادی به بحث قراردادن شرط معدل در کنکور دارد. در آن زمان عده ای وابسته به موسسات کنکور داد و فغان برآوردند که این مسئله به زیان بچه ها و خانواده ها تمام می شود و باید مقابل آن ایستاد، درحالی که این مسئله تنها می توانست منافع موسسات را تحت پوشش قرار دهد.

او با بیان اینکه موضوع FATF هم چیزی جدا از آن بحث نیست گفت: در بحث FATF هم من نمی دانم چه نیازی به این پیامک ها،نفرین ها و توهین هاست؟ برای مثال پیامکی آمده بود که روح امام از این تصویب ناراضی خواهد بود. این چه حرفی است؟ به نظر من این پیامک ها کاملا سازماندهی شده است و به نظرم تصویب نشدن این لوایح دغدغه گروهی دیگر است و نه مردم چراکه مردم معمولا عنوان می کنند مجلس باید برای تصویب یک طرح هزینه و فایده کند و تصمیم درست را بر اساس منافع ملی اتخاذ کند.

او با بیان این‌که چنین رفتارهایی مشکوک به نظر می‌رسد گفت: به اعتقاد من یک جریان پیچیده‌ای پشت تلاش برای به تصویب نرسیدن این لوایح وجود دارد به ویژه آنکه می‌دانیم بیشترین ضرر از پیوستن به این کنوانسیون‌ها متوجه منافع اسرائیل، آمریکا و عربستان می‌شود. به عبارت دیگر این کشورها به دنبال انزوای هرچه تمام تر ایران هستند که با پیوستن به این کنوانسیون‌ها ما بهانه را از این کشورها گرفته‌ایم و آن‌ها نمی‌توانند دیگر کشورها را با خود همراه کنند.

میرزایی گفت: برخی بر چند محور ایراد دارند که این ایرادات را می توان با قرار دادن بندهایی مرتفع کرد و این جای نگرانی ندارد لذا آنچه امروز اهمیت پیدا می کند پشت سر گذاشتن این بحران است.

 29216

کد خبر 808707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =