معاون پارلمانی سپاه: حملات موشکی امروز پیام دوگانه داشت

محمدصالح جوکار، معاون پارلمانی سپاه گفت: تروریست‌ها دست به یک‌سری اقدامات پراکنده می‌زنند و کاملا مشخص است توسط چه کشورهایی حمایت می‌شوند، اگر این رویه ادامه پیدا کند قطعا حملات جدی‌تر و شدیدتری نسبت به آنها انجام خواهد شد.

امید کرمانی‌ها: بامداد امروز یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در شرق سوریه را هدف حمله چندین فروند موشک بالستیک زمین به زمین قرار داد. با محمدصالح جوکار معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره این حمله موشکی و بازخوردهایش در فضای مجازی و رسانه‌ای به گفت‌وگو نشستیم.

مشروح این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید:

حمله موشکی بامداد امروز به مقر تروریست های تکفیری چه پیامی به خارج و داخل کشور داشت؟
معتقدم پیامی که برای گروه های تروریستی و حامیان آنها داشت، این بود که آنها بدانند اگر بخواهند اقداماتی علیه امنیت ما انجام دهند، گوشمالی محکمی خواهند شد. پیام به ملت هم این بود که اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و امنیت مردم به دست نیروهای مسلح قطعا تأمین خواهد شد. نقطه قوتی هم برای ملت بود به این معنا که ما می توانیم از فاصله دور از مرزهای جغرافیایی خودمان را به صورت هدفمند مقر تروریست ها را هدف قرار دهیم.

محمدصالح جوکار

شما این حمله موشکی را یک هشدار و تذکر توصیف کردید، آقای محسن رضایی نیز این حمله را تلنگر دانست و تأکید کرده «گوشمالی اصلی در راه است»، منظور از گوشمالی اصلی را بیشتر توضیح می دهید؟
تروریست ها در صورتی که بخواهند علیه امنیت ملی ما اقداماتی انجام دهند، این اتفاق می افتد. قطعا این حوادثی که اتفاق افتاد امنیت ملی ما را نشانه گرفته بود و ما به خوبی همه کسانی که دارند این پشتیبانی را انجام می دهند، رصد می کنیم. از قبل هم هدف ایجاد تروریست های تکفیری و داعش بی ثبات کردن جمهوری اسلامی ایران بود که حالا با مقاومت دلیرانه ای که رزمندگان ما داشتند و تدبیر و سیاست هایی که در این زمینه اعمال شد، آنها نتوانستند به هدف شان دست پیدا کنند. امروز تروریست ها دست به یکسری اقدامات پراکنده می زنند که این هم کاملا مشخص است که توسط چه کشورهایی حمایت می شوند و اگر این رویه ادامه پیدا کند قطعا حملات جدی تر و شدیدتری نسبت به آنها انجام خواهد شد.

شعارهای «شعار مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل سعود» بر روی موشک ها نوشته شده بود که نظرات مختلفی در فضای مجازی درباره اش مطرح شد، نظر شما چیست؟

موشک

مجموعا امروز مشکلاتی که در سطح منطقه غرب آسیا وجود دارد، تمام این بی ثباتی ها و ایجاد گروه های تکفیری و داعش توسط آمریکایی ها انجام شده است. امروز کشورهای حامی تروریست ها کاملا مشخص هستند. در سوریه چه کسی تروریست ها را حمایت کرد و تروریست های زخمی را در بیمارستان هایش مورد مداوا قرار داد، کاملا روشن است، رژیم صهیونیستی این کارها را می کرد. عربستان سعودی حمایت و تأمین مالی تروریست ها را انجام داد. یعنی دقیقا مهد پرورش تروریست ها و شکل گیری گروه های تروریستی در غرب آسیا براساس سیاست آمریکایی ها و حمایت رژیم صهیونیستی و آل سعود بود. این واقعیت بر کسی پوشیده نیست. آمریکا، اسرائیل و آل سعود پشت صحنه بی ثباتی در عراق و سوریه هستند. معتقدم این ها حامیان ترویست ها هستند، خودشان هم پذیرفتند. ترامپ در مبارزات انتخاباتی اش صراحتا اعلام کرد که «آمریکا 7 تریلیون دلار در غرب آسیا هزینه کرد»، این دلارها کجا هزینه شد. مسلم است که آمریکایی ها گروه های تروریستی را شکل دادند با این هدف که انقلاب اسلامی را در منطقه از بین ببرد، با ایجاد بی ثباتی در سوریه و عراق، امنیت برای رژیم صهیونیستی ایجاد کند تا چند صباح دیگری بتوانند در منطقه حکمرانی کنند. گرچه امروز بر عکس این اتفاق افتاده است. امروز عاملان ایجاد و همپیمانان گروهک های تروریستی در سطح منطقه به لحاظ سیاسی و نظامی به بن بست رسیدند و دیگر بُردی در سطح منطقه ندارند.

برخی کانال های ضدانقلاب در فضای مجازی می نویسند، ایران اعلام کرده بود که«داعش در سوریه از بین رفت» پس چه طور گروهک تروریستی در غرب سوریه مقر دارند؟
داعش می خواست خلافت و حکومت ایجاد کند، این حکومت داعش از بین رفت ولی تفکر داعشی و تکفیری و حمایت از تروریست ها امروز وجود دارد. این تروریست ها در منطقه ادلب مستقر و مورد حمایت آمریکا هستند.

29214

کد خبر 808770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =