باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت: نرخ انواع آجیل و خشکبار به سبب نوسان نرخ ارز ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصد در بازار افزایش داشته است.

محمد ارزانی ممقانی، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار درباره آخرین وضعیت قیمت آجیل و خشکبار اظهار کرد: نرخ مصوبی در زمینه آجیل و خشکبار نمی توان اعلام کرد، چراکه قیمت ها ساعتی در حال افزایش است.

بازار آجیل

به گفته وی؛ نرخ انواع آجیل و خشکبار به سبب نوسان نرخ ارز و عدم مدیریت بازار ارز 100 تا 300 درصد در بازار افزایش داشته است.

ارزانی ممقانی قیمت جهانی هر کیلو پسته را 10 تا 15 دلار اعلام کرد و افزود: با توجه به آنکه قیمت اقلام صادراتی تابع قیمت های جهانی است، از این رو قیمت هر کیلو پسته در داخل 120 تا 200 هزار تومان است.

وی از کاهش 45 درصدی تولید پسته خبر داد و گفت: نوسان نرخ ارز و کاهش تولید همگی دست به دست یکدیگر داده تا قیمت پسته در بازار داخل با نوساناتی روبرو شود که این امر در افزایش درآمد صادراتی و کشاورزان بسیار تاثیرگذار است و تنها به سبب کاهش قدرت خرید خانوار، مصرف کاش یافته است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در پایان قیمت آجیل در بازار را پیش بینی کرد و گفت: اگر نوسان نرخ ارز در بازار استمرار یابد، بی شک قیمت آجیل و خشکبار افزایش می یابد.

223223

کد خبر 808795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =