ایرنا نوشت: دادگاهی در آلمان اعلام کرد که استراداد یک دیپلمات ایرانی که از سوی بلژیک به اتهام مشارکت در طرح ناکام بمب گذاری در گردهمایی مخالفان نظام ایران نزدیک پاریس تحت تعقیب بوده را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادگاه شهر بامبرگ در ایالت بایرن روز دوشنبه اعلام کرد که حکم دستگیری اروپایی برای 'اسدالله اسدی' را تایید و عنوان کرد که مصونیت دیپلماتیک در این پرونده قابلیت اجرایی ندارد.

دادگاه آلمان در شهر بایرن

هنوز به طور دقیق مشخص نیست که مقامات قضایی این ایالت در آلمان چه زمانی استرداد این دیپلمات ایرانی را اجرا خواهند کرد.


اسدی در ماه ژوئیه نزدیک یکی از شهرهای آلمان به دنبال صدور حکم دستگیری به اتهام مشارکت در طرح بمب گذاری گردهمایی مخالفان نظام ایران در پاریس(گردهمایی منافقین) بازداشت شد.


دستگیری این دیپلمات ایرانی پس از آن انجام شد که یک زوج ایرانی الاصل در بلژیک در این رابطه دستگیر شدند و مقامات گزارش دادند که در خودرو آنها مواد منفجره کشف کرده اند.

به گزارش ایرنا، دستگاه قضایی آلمان اواخر تیر ماه امسال حکم زندان موقت دیپلمات بازداشت شده ایرانی را صادر کرده بود. وی که به عنوان دیپلمات در کشور اتریش فعالیت داشت، اسدالله اسدی نام دارد.

ادعای بازداشت این افراد در حالی از سوی رسانه های غربی مطرح شد که بلافاصله ایران هرگونه نقش داشتن در آن را رد و آن را توطئه ای از پیش طراحی شده خواند.

'بهرام قاسمی' سخنگوی وزارت خارجه ایران پیش تر در این باره اعلام کرده بود که سناریوی بی پایه و اساس دخالت دیپلمات ایرانی در یکی از کشورهای اروپایی، برای تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس طراحی و اجرا شده است.

به دنبال این موضوع، وزارت خارجه ایران، سفرای کشورهای فرانسه، اتریش و کاردار آلمان را فرا خواند و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به آنها منتقل کرد.

52310

کد خبر 808826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =