معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ورزشگاه نقش جهان به عنوان اولین ورزشگاه دارای شبکۀ فیبر نوری از امکان مخابرۀ اخبار و گزارش‌های با کیفیت بهتر برخوردار شده است و در آینده نزدیک، ورزشگاه‌های دیگر ازجمله ورزشگاه بزرگ آزادی تهران به شبکۀ فیبر نوری متصل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اصفهان، سید حسین دهدشتی همکاری ها و تلاش های فولاد مبارکه در تکمیل و توسعۀ زیرساخت های این ورزشگاه را کم نظیر و تحسین برانگیز دانست و گفت: همکاری شرکت فولاد مبارکه در حوزۀ ورزش و فرهنگ به عنوان یک الگو در کشور مطرح است و اینکه این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی خود تا این حد مسئولیت پذیر است باید مورد توجه همۀ صنعتگران بخش دولتی و خصوصی قرار گیرد و این بخش ها به وظایف خود همانند فولاد مبارکه عمل کنند.

وی با بیان اینکه ورزشگاه نقش جهان به عنوان اولین ورزشگاه دارای شبکۀ فیبر نوری از امکان مخابرۀ اخبار و گزارش های با کیفیت بهتر برخوردار شده است، گفت: در آیندۀ نزدیک، ورزشگاه های دیگر ازجمله ورزشگاه بزرگ آزادی تهران به شبکۀ فیبر نوری متصل می شوند.

گفتنی است شبکۀ فیبر نوری ورزشگاه نقش جهان طبق استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با هدف تأمین اینترنت پرسرعت تا ۱۰ گیگا بیت بر ثانیه راه اندازی شده است.

با راه اندازی این شبکه، همۀ ارتباطات پرسرعت از داخل ورزشگاه نقش جهان اصفهان بر روی شبکۀ فیبر نوری و سامانه های بی سیم وای فای به شبکۀ مخابرات کشور انتقال مییابد و امکان اتصال سرویس های مختلف مانند شبکه های تلویزیونی و دوربین های تصویربرداری به آن وجود دارد.

همچنین دو سرویس مجزای اپراتور همراه اول برای پوشش شبکۀ نسل های سوم و چهارم تلفن همراه و وای فای آپلود (upload) برای همۀ تماشاچیان مسابقات فوتبال در این ورزشگاه فراهم شده است.این طرح با اعتبار حدود ۱۵ میلیارد ریال و با همکاری باشگاه فولاد مبارکۀ سپاهان و اپراتور همراه اول اجرا شده است.

همچنین ورزشگاه نقش جهان اصفهان اولین ورزشگاه در کشور است که در آن وای فای همراه اول با نام تجاری «وای فای اول» راه اندازی شد و مشترکین میتوانند در این ورزشگاه از این فناوری استفاده کنند.علاوه بر این، دو سایت با تمام فناوریهای نسل دو، سه و چهار برای پوشش بهتر این ورزشگاه راه اندازی شد.

ورزشگاه نقش جهان

 

46

کد خبر 808847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =