محمدعلی ابطحی در روزنامه اعتماد نوشت: با وجود اینکه هر عقل سلیمی از هر جناحی اعتقاد دارد باید وحدت داخلی در برابر مشکلات بین‌المللی زیاد شود و همه به فکر هم افزایی باشند، خواسته و ناخواسته گروه‌هایی در پازل مخالفان وحدت ملی فعالیت می‌کنند و قصد اخلال در صف ملیت واحد ایرانی با اقوام و ادیان و مذاهب گوناگون دارند.

نمونه‌هاي آن در معطل كردن دوساله كشور در مورد حضور يك عضو زرتشتي در شوراي شهر يزد، مشكلاتي كه با صوفيه ايجاد شد و خشونت‌هاي تلخي كه در پي داشت يا در حادثه تروريستي ناجوانمردانه اهواز، كه به جاي داعش و تجزيه طلبان، قوميت عرب كه جزو جدا نشدني ايران هستند مورد اتهام قرار مي‌گيرند يا مشكلاتي كه براي سني‌ها در گوشه و كنار پيش مي‌آورند خودنمايي مي‌كند.

همه اينها حتي اگر از سوي كساني كه خود را دلسوزان ايران و انقلاب مي‌دانند، سر بزند، در حقيقت آسيب زدن به امنيت ملي ايران يكپارچه است. رد‌پاي نفوذي كه رهبر انقلاب به آن اشاره مي‌كنند در اين جاهاست.

محمد علی ابطحی

نمونه ديگر آن: در خبرها بود كه قرار است سميناري در قم از سوي دفتر تبليغات به نام تصوف، شاخصه‌ها و نقدها در شرايط فعلي سياسي و اقتصادي كشور برگزار شود.ممكن است برگزار‌كنندگان روي بحث‌هاي نظري و فكري بخواهند متمركز باشند. اما نمي‌توان ظرف زماني و اتفاقات تلخ اخير در مورد صوفي‌ها را ناديده گرفت. و گامي ديگر عليه صوفيان محسوب مي‌شود.

قطعا اين سمينار در شرايط سخت اقتصادي و مشكلات بزرگ بين‌المللي كه بر ايران تحميل شده است، نمي‌تواند از نظر افكار عمومي يك سمينار علمي و فني تلقي شود. و آتش فتنه را شعله ور‌تر مي‌كند.

ايران كشوري است كه همواره مهد زيستن اديان و فرقه‌هاي مختلف مذهبي بوده است. مردم اديان و فرقه‌هاي گوناگون هم به راحتي و بدون مشكل در طول تاريخ در كنار يكديگر زندگي مي‌كرده‌اند.وجود اين افراد و فرقه‌ها و مذاهب و نحله‌ها در كنار هم قدرت بزرگي بوده است. كمتر هم سابقه داشته كه كسي از فرقه و ديني به دين ديگري بنا به دلايل ايدئولوژيك مهاجرت كند.

هميشه و به‌خصوص بعد از انقلاب اسلامي كه دشمني‌هاي جهاني اوج گرفت، يكي از نقاطي كه دشمنان مختلف انقلاب اسلامي همواره دوست داشتند روي موج آن سوار شوند، دميدن در بوق اختلاف و درگيري بين مردم ايران از راه اختلافات مذهبي و ديني بوده است.در موارد زيادي هم موفق شده‌اند و هر چند يك‌بار شاهد درگيري‌هاي پراكنده قومي، مذهبي، عقيدتي بوده‌ايم.هر كاري كه به نزاع ورويارويي مردم ايران منجر شود خدمت به كساني است كه در آن سوي مزرها براي تجزيه ايران و نا امن كردن آن تلاش مي‌كنند.براي ايران، براي اسلام، براي مردم، اينقدر پاس گل به دشمنان ايران ندهيم.

17302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 809008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =