شرق نوشت: اخیرا برخی کلاهبرداران، شیوه جدیدی برای اخاذی از مردم به بهانه گرفتن تاکسی ‌اینترنتی به کار گرفته‌اند. در این شیوه فرد کلاهبردار با اعلام اینکه تلفن‌ همراه ندارد، از شهروندان درخواست می‌کند برای وی تاکسی‌ اینترنتی بگیرند و در نهایت با این روش اقدام به سوءاستفاده و کلاهبرداری از رانندگان تاکسی‌ اینترنتی می‌کند.

یکی از شهروندانی که با اين شیوه مورد سوءاستفاده قرار گرفته، جزئیات اتفاق را این‌گونه شرح داد: یک روز حین بازگشت به منزل، مقابل در خانه دیدم پسر جوانی با پسرم در حال صحبت است، در ابتدا گمان کردم این فرد یکی از دوستان پسرم است و به داخل خانه رفتم، اما پسرم پس از بازگشت به خانه ماجرا را برایم شرح داد.

وی افزود: پسرم گفت آن مرد مدعی شده که در محله ما به ميهمانی آمده، اما تلفن ‌همراهش را در منزل جا گذاشته و از پسرم خواسته بود برای بازگشت به منزلش یک تاکسی‌ اینترنتی درخواست دهد، پسرم نیز در ابتدا به حرف‌های این شخص شک کرده، اما در نهایت برایش تاکسی‌ اینترنتی درخواست داده و مبلغ سفر ۲۷‌ هزار تومان بود که پسرم پرداخت هزینه را به صورت نقدی انتخاب کرد.

وی ادامه داد: پس از ۲۰ دقیقه، مرد مسنی که راننده تاکسی‌ اینترنتی بود، با تلفن ‌همراه پسرم تماس گرفت و گفت: «چرا به خودرو بازنمی‌گردید، من زمان زیادی منتظر ماندم» پسرم تعجب کرد و گفت: چرا منتظر من مانده‌ای؟

راننده گفت: شما درخواست تاکسی ‌اینترنتی داده بودید، که پسرم توضیح داد برای فرد ناشناسی در خیابان که تلفن‌ همراه نداشت، درخواست تاکسی اینترنتی کردم! راننده گفت: مسافر چندین مقصد عوض کرده، از وی خواسته مبلغ ۲۴۰‌ هزار تومان نقدی قرض بگیرد و پس از بازگشت به خودرو این مبلغ را بازگرداند که در نهایت راننده تمام پول‌های نقد خودش را (حدود ۶۰‌ هزار تومان) به مسافر داده، اما مسافر به خودرو بازنگشته است. مطمئن شدیم این شخص کلاهبرداری کرده است. حدود ۳۰ دقیقه بعد از شرکت تاکسی ‌اینترنتی هم با ما تماس گرفتند که ماجرا را توضیح دادیم و آنها گفتند درست است قصد شما خیر بوده، اما اگر برای راننده اتفاقی می‌افتاد، تنها سرنخ ما، شماره تلفن‌ همراه فردی بود که درخواست تاکسی‌ اینترنتی داده بود و شما در دردسر می‌افتادید!

17302

کد خبر 809595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =