کشف ۷۵ کیلو گرم تریاک از داخل محور کامیون توسط ماموران گمرک

روابط عمومی گمرک ایران از کشف ۷۵ کیلوگرم تریاک از داخل محور یک کامیون توسط ماموران گمرک بازرگان در استان آذربایجان‌غربی و با بهره گیری از دستگاه ایکس ری خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی و به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، ماموران گمرک بازرگان با در نظر گرفتن شاخص های ریسک و پس از مشکوک شدن به یک کامیون خروجی، با بهره گیری از دستگاه ایکس ری و به کمک تیم مربیان و سگهای مواد یاب به بازرسی کامیون اقدام کرده و موفق به کشف ۷۵ کیلو گرم تریاک از داخل محور این کامیون شدند. این مواد به شیوه ای ماهرانه درمحور کامیون جاسازی شده بود.

کشف تریاک توسط گمرک

کشفیات مواد مخدر سنتی در گمرک طی شش ماهه نخست سال ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۱۲۸ درصد رشد داشته است. همچنین گمرک ایران در سال ۹۶ نیز نسبت به سال قبل توانست در کشفیات مواد مخدر ۴۵۷ درصد رشد را تجربه کند . عددی که نشان می دهد کشفیات مواد مخدر در طول سالهای ۹۲ تا ۹۶ سیر صعودی داشته و از رقمی بیش از ۱۸ تن به بیش از ۱۵۴ تن در سال ۹۶ رسیده و گمرک ایران در کشفیات مواد مخدر در این بازه زمانی، رشدی ۷۴۰ درصدی را برای خود ثبت کرده است.

لازم به ذکر است که گمرک جمهوری اسلامی ایران در سه سال پیاپی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ رتبه اول مبارزه با قاچاق مواد مخدر را به خود اختصاص داده است .به تازگی سازمان جهانی گمرک در گزارشی اعلام کرد که گمرک ایران در شناسایی و کشف مخدرهای جدید نیز در دنیا رتبه اول را کسب کرده است.

فریده زبیدی مدیر کل مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک در این رابطه اعلام کرد؛ ایجاد ارتباط و همدلی بین ارگانهای مقابله ای می تواند تاثیر بسیار زیادی اثر بخش بودن مبارزه با قاچاق مواد مخدر بدنبال داشته باشد.

 

46

کد خبر 810089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =