درخواست مهم پدرِ کودک سرطانی از مردم/ عکس

افشین ولی‌خانی، پدر کودکی مبتلا به سرطان با حضور در برنامه «فرمول یک» با اجرای علی ضیا، از مردم خواست از خرید غیر ضروری دلار و انبار کردن اجناس فروشگاه‌ها در خانه‌های‌شان پرهیز کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پس از پایین آمدن قیمت ارز، ویدئوی شادیِ بغض آلود پدر یک کودک بیمار زنجانی از کاهش نرخ دلار در فضای مجازی منتشر شد. سیدعلی ضیا، عصر امروز در برنامه «فرمول یک» میزبان این پدر و پسر بود.

افشین ولی‌خانی در ابتدای این برنامه درباره بیماری فرزندش توضیح داد: «سال 94 بیماری فرزندم را در زنجان تشخیص ندادند. بعد از آن به تهران آمدیم و شیمی درمانی او شروع شد. در زنجان هیچ امکان درمانی وجود ندارد، حتی اگر دکتر خوبی هم وجود داشته باشد، تا معروف شود به تهران می‌آید. بعد از آن کم کم بدن او ضعیف شد. او را به آزمایشگاه هسته‌ای بردیم و در قرنطینه نگهداری شد.»

او با اشاره به حمایت محک از فرزندش ادامه داد: «نمی‌دانم چرا قرص‌ها در داروخانه و بیمارستان‌ها وجود ندارد و من برای تهیه یک دانه قرص از ناصرخسرو، باید 130 هزار تومان هزینه کنم. همسرم یک سال و نیم است افسرده شده است.»

این پدر زنجانی در پاسخ به گفته ضیا درباره فروش کلیه‌اش، تاکید کرد: «اگر لازم باشد برای درمان فرزندم، کلیه دیگرم را هم می‌‌فروشم. البته یک کلیه‌ام را به بیماری که شرایط خوبی نداشت دادم و از گرفتن پول منصرف شدم.»

افشین ولی خانی به همراه پسرش

ولی‌خانی خطاب به مسئولان هم گفت: «جواب ملت را بدهید که چرا داروهایی که وارد می‌شوند فقط به تهران می‌آیند. راه من 4 ساعت است اما کسانی که 17 ساعت تا تهران فاصله دارند باید چه کنند؟ چرا باید هر بار برای تهیه یک دارو به تهران بیاییم.»

او با بیان این‌که دلار باعث شده است دارو را گران بخرد، افزود: «من از مردم خواهش می‌کنم دست همدیگر را بگیرند و با هم اتحاد داشته باشند. اجناس فروشگاه‌ها را در خانه‌ها انبار نکنند. این دلارها را در خانه‌هایشان نگه ندارند تا ما جلوی فرزندان‌مان خجالت زده نشویم. خواهش می‌کنم به داد بیماران برسید از خدا می‌خواهم در هیچ بیمارستانی مریضی نماند که محتاج به این داروها باشد. ای کاش نظارت‌های دولت هم افزایش یابد.»

این پدر تاکید کرد: «محک چه گناهی کرده است که داروها را نمی‌تواند پیدا کند؟ ناصرخسرو داروها را از کجا می‌آورد؟ شما هم بروید برای مردم از همان جا دارو بیاورید. از محک تشکر می‌کنم که تا اینجا ما را یاری کرده است اما دست آنها هم کوتاه است. ناصرخسرو که به کسی فاکتور نمی‌دهد حتی آنجا کارت هم نمی‌گذارند بکشیم و فقط نقد پول می‌گیرند. من دعا می‌کنم دلار از دو هزار تومان هم پایین‌تر بیاید.»

برنامه «فرمول یک» با اجرا و تهیه کنندگی سیدعلی ضیا، از شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت 17:30 از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.

5757

کد خبر 810198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =