جریان بررسی لایحه منع تامین مالی تروریسم بدون حاشیه نیست و گویا اصولگرایان مخالف لایحه جنجال و هیاهو را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین، صحن مجلس حدودا ساعت 8 و 45 دقیقه بود که علنی شد. وقتی درها به روی خبرنگاران باز شد از نوع تحرک نمایندگان مشخص بود که باید روز پرالتهابی را پشت سر بگذاریم. اصولگرایان مجلس دائما در میان صندلی‌ها حرکت می کردند. مجتبی ذوالنوری که از لیدرهای جریان راست در مجلس محسوب می شود کاغذی به دست گرفته بود و امضا جمع می کرد. به گفته خودش این امضا جمع کردن برای انتشار آرای نمایندگان است. 

نمایندگان پلاکارد به دست

گعده های اصولگرایان در هر گوشه ای از مجلس کاملا به چشم می خورد. در میان این گعده ها گاهی حرکت های هماهنگ شده ای هم شکل می گیرد. مانند وقتی که نصرالله پژمانفر عضو شورای مرکزی جبهه پایداری، موسوی لارگانی، صادق طباطبایی و پور مختار پلاکاردهایی را مقابل لنز دوربین خبرنگاران می گیرند که بر آن شعارهایی علیه لایحه cft نوشته شده است. مثلا بر روی یکی از این پلاکاردها نوشته شده بود« من اطلاعات اقتصادی کشور را در جنگ اقتصادی به دشمن نمی دهم» یا « تصویب FATF مساوی با خود تحریمی». جالب انکه این پلاکاردها دقیقا مشابه آن چیزی است که تجمع کنندگان بیرون مجلس به دست گرفته اند. 

جدال دهقان و نعمتی 

محمد دهقان که به عنوان اولین مخالف به سکوی ناطقان رفت با حرارت بسیاری در مخالفت با لایحه CFT هرآنچه را به ذهنش می رسید بیان می کرد. او که حتی یادش نبود عضویت  عربستان مورد مخالفت  قرار گرفته است دائما این موضوع را یکی از علل مخالفتش بیان کرد و نهایتا درباره مخالفت رهبری با این لایحه سخن گفت.

بهروز نعمتی موافقی بود که پس از دهقان برای بیان دلایل خود در جهت لزوم تصویب این لایحه پشت تریبون قرار گرفت. او در پاسخ به دهقان گفت: راه ارتباطی مجلس با رهبری رئیس مجلس است نه جریان‌های مخالف cft؛ این جمله نعمتی با مخالفت دهقان رو به رو شد به طوری که خودش را مقابل سکو رساند و بلند به نعمتی اعتراض کرد و بعد هم رو به هیات رئیسه کرد و گفت باید اجازه بدهید من پاسخ بدهم. در این لحظه امیرآبادی خود را به سکو رساند، دست دهقان را گرفت و او را پایین آورد.  در همین حین بود که فریاد تذکر تذکر پژمانفر هم بلند شد. 

نعمتی بعد از پایان صحبت هایش مستقیم به سمت صندلی دهقان رفت و با او وارد گفت و گو شد. 

درگیری لفظی لاریجانی و نقوی حسینی

پس از صحبت های نعمتی، نقوی حسینی از دیگر نمایندگان اصولگرا پشت تریبون رفت تا مخالفتش را مطرح کند. او نطقش را آرام شروع کرد اما در میانه آنچنان صدای فریاد بلند کرد که حتی کوهکن از همقطارانش به او اشاره کرد تا آرام صحبت کند. نقوی حسینی کنایه ای به تصویب برجام زد و گفت که در 20 دقیقه تصویب شد که این صحبت با انتقاد لاریجانی مواجه شد و در پاسخ به نقوی حسینی گفت چرا خلاف می گویید 4 ساعت برای برجام وقت گذاشتیم کجا 20 دقیقه بود؟

29216

 

کد خبر 810308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =