باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که نمی‌تواند درباره گزارش‌های ترور خاشقجی اظهار نظر کند، اما پیگیر این موضوع است سناتور مورفی نیز از شکاف عمیق در روابط آمریکا و عربستان در پی این حادثه خبر داد.

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به خبر ترور منتقد سعودی اعلام کرد که نمی‌تواند درباره برخی گزارش‌ها مبنی بر کشته شدن جمال خاشقجی اظهار نظر کند، اما پیگیر این موضوع است.

سناتور کریس مورفی نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرد: «صحت خبر ترور جمال خاشقجی شکاف عمیقی را در روابط ما (آمریکا) با عربستان ایجاد خواهد کرد.»

خبرگزاری رویترز اعلام کرده که دو منبع آگاه ترکیه‌ای گفتند برآورد اولیه پلیس این کشور این است که جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی در داخل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته شده است.

این منابع آگاه ترکیه‌ای گفتند که خاشقجی ترور شده و جسدش از کنسولگری به بیرون منتقل شده است.

شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل ازمیدل ایست آی اعلام کرد،جمال خاشقجی قبل ازکشته شدن درکنسولگری عربستان در استانبول، شکنجه شده است.

فعالان توئیتری روز سه شنبه گذشته از ربوده شدن جمال خاشقجی منتقد سعودی که برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرده بود، به دستور بن سلمان خبر داده بودند.

2323

کد خبر 810410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =