مهر نوشت: شاهزاده مراکشی و پسر عموی پادشاه این کشور از مقامات سعودی خواست عاملان ربودن نویسنده منتقد سعودی را محاکمه کنند و در غیر این‌ صورت در این اقدام «وحشیانه» شریک‌ هستند.

به گزارش العالم، ربودن «جمال خاشقجی» نویسنده و منتقد عربستانی که خبر قتل وی نیز به طور غیر رسمی منتشر شده، موجی از انتقادات در جهان عرب را علیه حکام سعودی برانگیخته است.


هشام بن عبدالله

«هشام بن عبدالله» شاهزاده مراکشی و پسر عموی «محمد ششم» پادشاه این کشور در صفحه توئیتر خود ربودن «جمال خاشقجی» را وحشیانه توصیف و تأکید کرد که مسئولان سعودی باید عاملان این کار را مجازات کنند، وگرنه در این جنایت سهیم هستند.

او نوشت:  از تاریخ دوم اکتبر دیگر خبری از شهروند سعودی، نویسنده و دوست عزیزم  نیست و اطلاعات اولیه از شکنجه و ربودن وی توسط کارکنان کنسولگری عربستان در استانبول حکایت دارد.

هشام بن عبدالله افزود: اگر این اخبار صحت داشته باشد ما در مقابل یک جنایت سیاسی قرار داریم که در خاک عربستان (کنسولگری) رخ داده و نقض قوانین بین‌المللی و بشری و اصول دین اسلام است.

این شاهزاده مراکشی در ادامه از مسئولان سعودی خواست در این خصوص روشنگری کنند و جنایتکاران را به دادگاه بکشانند و در غیر این صورت مسئول این اقدام «وحشیانه» خواهند بود.

52310

کد خبر 810577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =