24 آنلاین نوشت: محمود واعظی که صبح امروز دو ساعت در ساختمان معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، میزبان مدیران رسانه‌ها بود، ضمن پاسخ به برخی سوالات و انتقادات مدیران برخی رسانه‌ها به دو نکته جالب توجه نیز اشاره کرد.

واعظی در بخشی از سخنان خود به سفر نیویورک و برخی حواشی سفر اشاره کرد و گفت: برخی روسای دولت‌های مختلف به ما گفتند ترامپ به آنها گفته دو سه ماه با ما هماهنگ شوید، کار ایران را تمام می کنیم و بعد با هم این کشور را در دست می گیریم!

واعظی در خصوص تغییرات کابینه هم گفت: تا پایان همین هفته سه یا چهار وزیر به مجلس معرفی می شود.

وی هم‌چنین در خصوص شائبه تعلل در انتخاب سفرا در کشورهای چین، هند و فرانسه نیز گفت: انتخاب ها طبق روال انجام شده و در حال طی مراحل قانونی است.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین با اشاره به جنجالهای عجیب پیرامون لایحه اف ای تی اف و یا سی اف تی، به نکته جالب توجهی اشاره کرد و گفت: مقدمات لایحه مربوط به FATF در دولت اقای احمدی نژاد آماده شد و این لایحه در شورای عالی امنیت ملی و با تایید آقای جلیلی برای اجرا به برخی دستگاه‌ها ابلاغ شد و بنا به دلایلی معطل ماند حالا عده‌ای مردم را جمع می‌کنند اطراف مجلس برای مخالفت در حالی که تاکید رهبر معظم انقلاب هم طی مسیر قانونی بوده، حالا عده ای مجلس را هم قبول ندارند، این‌که معتقدم برخی از دوستان و رسانه‌ها همچنان در فضای انتخابات سال ۹۶ هستند، به همین علت است که مسائل قانونی و عادی کشور را هم سیاسی می‌کنند و حتی بعد از تصویب در مجلس هم بر مواضع خود پافشاری می کنند.

شایان ذکر است، لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم در سال ۸۹ تصویب و به مجلس تقدیم و بهمن ماه سال ۹۰ مصوب شد. این مصوبه در اسفند ۹۰ به شورای نگهبان ارسال و شورا به آن ایراد اصل ۱۵۸ قانون اساسی گرفت. 

2323

کد خبر 810642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =