نظارت بر بازار و جلوگیری از فساد اقتصادی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت: نظارت بر بازار و جلوگیری از فساد اقتصادی در دستور کار است.

به گزارش خبرانلاین لرستان، گودرز امیری در پنجمین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسات ایجاد تعادل در بازار و تامین کالا، نظارت بر قیمت‌ها، جلوگیری از گران‌فروشی و همچنین آسیب شناسی مشکلات بازار است.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده توسط سازمان صمت و جهاد کشاورزی افزود: در حوزه بازار به‌ویژه تامین کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و مردم به راحتی می‌توانند اقلام مورد نیاز و مصرفی خود را تامین کنند.

برخورد جدی با محتکران و گرانفروشان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و‌ توسعه منابع استانداری بیان کرد: طی چند روز گذشته با همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضایی کسانی که اقدام به گران‌فروشی و احتکار کرده بودند شناسایی و با آنان برخورد جدی شد.

بازار

وی گفت: نظارت بر بازار و جلوگیری از فساد اقتصادی در دستور کار است و ماموران و بازرسان نظارتی با هرگونه احتکار، گرانفروشی و کم فروشی به طور جدی مبارزه خواهند کرد.

امیری با ابراز اطمینان به جامعه نسبت به اینکه منابع لازم برای تأمین مایحتاج مردم پیش بینی و تهیه شده است، از دستگاه‌های دولتی خواست تا با تأمین ذخایر کالاهای اساسی مورد نیاز و نظارت بر قیمت‌ها،‌ فضایی با ثبات و آرام در بازار ایجاد کنند.

وی با اشاره به مصوبه ستاد تنظیم بازار در جلسه قبل مبنی بر شناسایی رانندگان و کامیون‌داران متخلف گفت: کامیون‌دارانی که بارنامه جعلی گرفته‌اند توسط اداره حمل‌و نقل و راهداری استان شناسایی و با آنان برخورد جدی شد.

حل مشکلات حمل و نقل جاده ای

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل حمل و نقل جاده‌ای به روند عادی خود برگشته است، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده مشکل حمل و نقل نهاده‌های کشاورزی، محصولات پتروشیمی، سیمان دورود و... توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی حل شده است.

همچنین طی این جلسه در خصوص راهکارهای مقابله با سوءاستفاده گران که به بهانه‌های مختلف قصد افزایش قیمت‌ها و اخلال در بازار را دارند بحث و تبادل نظر شد و تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

46

کد خبر 810702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =