۰ نفر
۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴

مهر نوشت: برخی از رسانه‌های معاند و ضدانقلاب خبری از تعطیلی بازار تبریز و اعتصاب بازاریان منتشر کرده‌اند در حالی که چنین خبری صحت ندارد و بازار تبریز فعال بوده و در آرامش کامل است.

از روزهای گذشته برخی از کانال ها و سایت های ضد انقلاب که در تلاش بودند تا وضعیت بازارهای کشور را بر هم بزنند و از اعتصاب عمومی در ۱۶ مهرماه خبر می دادند ولی به خواسته خود نرسیدند.

گزارش ها و مشاهدات میدانی خبرنگار ما از بازار طلا، کفش و فرش و دیگر راسته های بازار بزرگ و قدیمی تبریز حاکی از آن است که بازار در آرامش کاملی قرار دارد و انتشار خبر تعطیلی بازار تبریز کذب محض است.

گفتنی است بازار امروز تبریز شلوغ تر از روزهای گذشته است و علی رغم دروغ پراکنی های رسانه های معاند، بازاریان تبریز توجهی به این موضوعات نکرده اند و مثل روزهای گذشته مشغول کار و کاسبی خود هستند.

شایعه سازی جریان ضدانقلاب در برخی از رسانه های خودشان اینگونه که بود که از مردم و بازاریان تبریز و سایر شهرها خواسته بودند امروز بازار را تعطیل کنند و مغازه های خود را باز نکنند ولی به هدف خود نرسیدند و بازاریان دست رد به سینه آنها زدند.

جالب هم اینکه آنها با انتشار عکس های آرشیوی از تعطیلی بازار تبریز که مربوط به محرم و روز تاسوعا و عاشورا است سعی می کردند به مردم سایر شهرها القا کنند که بازار تبریز تعطیل شده ولی مشاهدات ما چیز دیگری را نشان می دهد.

هم اکنون روند عادی خرید و فروش در بازار کفاشان و طلافروشان تبریز حاکم است.یکی از بازاریان تبریز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: مشکلات وجود دارد ولی هرگز دست به اعتصاب نمی زنیم.

مسعود برزگر که در بازار کفش مشغول به کار است و مغازه دارد،گفت: ما ازمسئولان می خواهیم که به فکر اقتصاد این کشور باشند، بسیاری از تولیدی های کفش در تبریز کارگران خود را اخراج کرده اند چراکه کفش های وارداتی بازار را پر کرده است.

وی سپس در خصوص فراخوان کانال های ضدانقلاب برای اعتصاب سراسری در بازار تبریز گفت: بازاریان تبریز عاشق کشور خودشان هستند و ما توجهی به این مطالب نمی کنیم و مشغول کار هستیم. البته این دلیل هم نمی شود که مسئولان نسبت به ما بی تفاوت باشند.

هرگز به حرف خارج نشینان گوش نمی‌دهیم

رضا بلالی یکی از فعالان بازار طلای تبریز نیز گفت: با اینکه رسانه های خارجی از بازاریان خواسته بودند امروز دست به اعتراض بزنند و بازار را تعطیل کنند ولی کسی به حرف آنها گوش نمی کند.

وی سپس با تاکید بر اینکه هرگز به حرف خارج نشینان گوش نمی دهیم، افزود: طلافروشان تبریز جزو آن دسته از بازاریان هستند که همواره در صحنه های مختلف پشتیبان این نظام بودند و ما با فراخوان و حرف چند رسانه دست به اعتصاب نمی زنیم.
بلالی سپس در خصوص مطالبه طلا فروشان مبنی بر قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: برخی از همکاران به افزایش ۹ درصدی ارزش افزوده اعتراض دارند و باید این وضعیت مدیریت شود.

این عضو صنف طلافروشان افزود:ما آدم های سیاسی نیستیم که جناحی کار کنیم.ما فقط می گوییم که مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی جامعه بیش از پیش تلاش کنند. نوسانات ارزی نیز خیلی ما را تحت فشار گذاشته است و دولت باید برای تثبیت قیمت ارز تلاش کند.

وی گفت: بازاریان هرگز اجازه نمی دهند که رسانه های بیگانه از آنها سوء استفاده کرده و به اهداف شوم خود برسند.

23231

 

کد خبر 810803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشناس RO ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  2 1
  آخی
 • بی نام A1 ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  2 1
  چی بگم منتشر بشه
 • بی نام A1 ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  2 1
  خوب دیگه ماجرا همینه