وزیر امور خارجه کشورمان با مقام هایی از ازبکستان و آفریقایی جنوبی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ولادیمیر نوروف رئیس موسسه استراتژیک ازبکستان بعد از ظهر امروز با  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه ای تبادل نظر کردند و بر تقویت مناسبات ایران و ازبکستان در زمینه های سیاسی، مطالعاتی، اقتصادی، فرهنگی ترانزیت، گردشگری تاکید کردند. مبارزه با داعش و گروههای تروریستی از جمله محورهای مورد تاکید طرفین در این گفتگو بود.

تصاویر | دیدارهای امروز ظریف با مقامات مختلف و گفتگو با لاوروف

 ظریف همچنین انتخاب ولادیمیر نوروف به عنوان دبیرکل آینده سازمان همکاری های شانگهای را تبریک گفت.

 نوروف نیز ضمن تشکر ابراز امیدواری کرد که همکاری های ایران و سازمان همکاری های شانگهای در دوره مسئولیت وی بیش از پیش افزایش یابد.

در ادامه نیز سفیر جدید آفریقای جنوبی در آغاز ماموریت خود در ایران با وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تسلیم  ظریف کرد.

تصاویر | دیدارهای امروز ظریف با مقامات مختلف و گفتگو با لاوروف

در پایان وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه در گفتگویی تلفنی آخرین تحولات روابط دو جانبه را بررسی و در خصوص دیگر مسائل مورد علاقه بویژه انرژی رایزنی و تبادل نظر کردند.

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه پیش از ظهر امروز در گفتگویی تلفنی آخرین تحولات روابط دو جانبه را بررسی و در خصوص دیگر مسائل مورد علاقه بویژه انرژی رایزنی و تبادل نظر کردند49311

کد خبر 810807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =