ایسنا نوشت: سفیر عربستان در آمریکا برای اولین بار از زمان ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مخالف عربستانی درباره او صحبت کرد.

خالد بن سلمان، شاهزاده عربستانی و سفیر این کشور در آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه‌ واشنگتن پست برای اولین بار افشا کرد، در طول سال گذشته که خاشقجی به صدای مخالف مسؤولان عربستان تبدیل شده بود، با او در ارتباط بوده است.

«جمال خاشقجی» فعال معارض سعودی


این شاهزاده عربستانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: سال گذشته شخصا با خاشقجی گفت‌وگو کردم، همچنین ما پیام‌هایی را با یکدیگر ردوبدل کردیم.

خالد بن سلمان درباره برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد کشته شدن خاشقجی در داخل کنسولگری کشورش اظهار کرد: محال است که چنین جنایتی از سوی کارمندان کنسولگری مخفی شود و ما بی‌اطلاع از این موضوع باشیم.

وی بار دیگر تاکید کرد: دوربین‌های مدار بسته موجود در کنسولگری اتفاقات روز ورود خاشقجی به این ساختمان را ثبت نکرده‌اند.

سفیر عربستان در آمریکا با خودداری از ورود به جزئیات این پرونده تاکید کرد: نمی‌خواهم تاثیری بر روند تحقیقات جاری بگذارم، گمانه‌زنی‌ها نیز کمکی به ماموریت هیئت ما نمی‌کنند.

این مسؤول عربستانی در پایان، گفت‌: خاشقجی که پیشتر چهره‌ای نزدیک به خاندان حاکم در عربستان بود، همواره انتقاداتش علیه رهبری عربستان صادقانه بوده است.

فرید راین روزنامه‌نگار واشنگتن پست در این گفت‌وگو. ضمن ابراز نگرانی از ناپدید شدن خاشقجی گفت: واشنگتن پست متعهد به افشای واقعیت است و اگر تحقیقات نشان دهند که دولت عربستان در این موضوع مداخله‌ای دارد این رسانه آن را همانند حمله علنی به یکی از روزنامه‌نگارانش محسوب خواهد کرد.

52310

کد خبر 810950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =