اظهارات ترامپ درباره اتهامات جنسی علیه کاوانا

رئیس جمهوری آمریکا پس از معارفه قاضی فدرال آمریکا قویا اتهامات علیه کاوانا را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وب سایت شبکه خبری سی ان ان، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره برت کاوانا به عنوان قاضی جدید فدرال اعلام کرد که اتهامات جنسی به هاوانا به هیچ وجه صحت ندارد و ساخته ذهن مخالفان دولت است.

پس از گذشتن کاوانا از سد کنگره، روز گذشته پس از روزها جنجال سیاسی و داخلی او رسما سکان دادستانی کل آمریکا را به دست گرفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده دراینباره گفت: اتهامات جنسی علیه قاضی برت کاوانا را ساختگی و ترفند دموکرات‌ها است.

 

ترامپ و کاوانا

 

رئیس‌جمهوری آمریکا اظهارات برخی دموکرات‌ها را که خواهان استیضاح این عضو جدید دیوان عالی فدرال شده اند، اهانت به مردم آمریکا دانست.

این در حالی است که رهبران دموکرات‌ها در کنگره از خواسته دو نماینده این حزب برای استیضاح کاوانا حمایت نکرده‌اند.

مجلس سنای آمریکا به تازگی پس از یک روند جنجالی، صلاحیت کاوانا را تایید کرد. او با ۵۰ رأی موافق سناتورهای جمهوری‌خواه در برابر ۴۸ رای مخالف عمدتا دموکرات‌ها به دیوان عالی راه پیدا کرد.

دونالد ترامپ پیش از ترک واشنگتن به مقصد فلوریدا اتهام تعرض جنسی علیه قاضی کاوانا را ساختگی و شرم‌آور خواند و گفت: شنیده‌ام که آنها در فکر استیضاح این قاضی برجسته هستند؛ مردی که مرتکب هیچ کار اشتباهی نشد، مردی که در ترفندی گیر افتاد که دموکرات ها با وکلای خود برای او تدارک دیدند و حالا می خواهند او را استیضاح کنند.

او افزود: به نظر من این یک اهانت به مردم آمریکاست.

ترامپ و کاوانا

 

ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در داخل کاخ سفید اعلام کرد: «آقای کاوانا در یک فریبکاری گرفتار شد که بوسیله دموکرات‌ها ساخته شده است. همه این اتهامات ساختگی بود، همه آنها دروغ بود و این یک رسوایی است.»

ترامپ همچنین در یک رویداد در اورلاندو اعلام کرد اتهامات مطرح شده علیه کاوانا بوسیله افرادی مطرح شد که شیطان هستند. اما مشخص نیست منظور دونالد ترامپ از شیطان چه کسانی بوده است.


نشست رأی‌گیری برای عضویت برت کاوانا در دیوان عالی آمریکا چندین بار به دنبال اعتراض شماری از حضار و در حالی که سناتورها ساکت در جایگاه خود نشسته بودند، قطع شد. معترضان که فریاد می زدند «شرم بر شما باد»، تأیید صلاحیت کاوانا را بی‌اهمیتی به قربانیان آزار جنسی می‌دانستند.

اتهام اصلی علیه قاضی کاوانا را کریستین بلازی فورد، استاد روان‌شناسی در یک دانشگاه در شمال کالیفرنیا طرح کرد که در یک جلسه علنی کمیته قضایی سنا شهادت داد.

تاکنون 3 زن برت کاوانا را به آزار و اذیت جنسی در دهه 80 میلادی متهم کرده اند. یکی از این زنان «کریستین بلاسی فورد»، استاد دانشگاه بود که حتی در مقابل دادگاه هم علیه برت کاوانا شهادت داد. این درحالی است که کاوانا همه این اتهامات را تکذیب کرده است.
ترامپ تاکنون بارها از برت کاوانا حمایت کرده است. وی پیشتر در حساب توییتر خود او را یک «انسان خوب» توصیف کرده بود. وی همچنین پیشتر گفته بود اظهارات کریستین بلاسی فورد درباره کاوانا مشکوک است.

ترامپ و کاوانا

52310

کد خبر 810957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =