پیگیری طرح نوسازی و ساماندهی محله‌های فرسوده با رویکرد گردشگری

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری خرم آباد گفت: این سازمان در راستای بازفرینی فضای شهری از سال گذشته تاکنون اقدامات زیادی را انجام داده است و نتیجه و پیشرفت خوبی را نیز کسب کرده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان،فرشاد یوسفوند» افزود: پيگيري طرح نوسازي و ساماندهي محله ها با بافت های فرسوده با رويكرد گردشگري و یا توانمند سازی و ایجاد زیرساخت ها و مقاوم سازی خانه ها نیز یکی از برنامه های این سازمان است. که در این راستا اقداماتی در محله گل سفید انجام شده است.

وی اظهار کرد: یکی از این اقدامات اجراي ساختمان مركز محله توسعه محله گل سفيد در يك طبقه با مشارکت اداره راه و شهرسازی است که در حال حاضر دارای پیشرفتی بالغ بر 85 درصد است. همچنین طراحی و اخذ مجوزات لازم و همچنین انتخاب پیمانکار جهت بهسازي محور فردوسي (راسته بروجردي ها) در محله بازار به مساحت تقريبي 2000 متر مربع نیز یکی دیگر از اقدامات بوده است.

خریداری و آواربرداری در خیابان 36 متری

یوسفوند بیان کرد: با توجه به خريداري و آواربرداري ساختمانهايی واقع در طرح خيابان 36 متري و آزادسازي بخشهايي از خيابان جديد، اين سازمان در چندين فاز اجرايي و به صورت مستمر نسبت به شن ريزي، تسطيح و غلطك كوبي اراضي آزادسازي شده اقدام کرده است.

مدیر سازمان عمران و بازآفريني فضاهاي شهري شهرداري خرم آباد عنوان کرد: در راستاي تحقق اهداف سند ملي راهبردي احياء بهسازي، نوسازي و توانمندسازي بافتهاي فرسوده و ناكارآمد شهري نیز انجام كليه امور مربوط به اخذ سهميه قير به ميزان 400 تن توسط این سازمان انجام شده است.

تسهیل در عبور و مرور شهری دغدغه شهروندان است

یوسفوند گفت: يكي از دغدغه هاي شهروندان، تسهيل در عبور و مرور شهري و دسترسي آسان به خيابانهاي همجوار مسير است كه با اصلاح هندسي بلوار 60 متري این مهم محقق گردیده است.

46

کد خبر 811227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =