ایرنا نوشت: رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: تراز امروز /۲۱ مهرماه/ نگین آبی آذربایجان، یکهزار و ۲۷۰ متر و ۲۵ سانتی متر بوده و به بیشترین میزان خود در پنج سال گذشته رسیده است.

فرهاد سرخوش روز شنبه با اعلام اینکه تراز دریاچه نسبت به کمترین سطح ثبت شده برای آن ۲۴ سانتی متر افزایش یافته، افزود: تراز این حوضه آبی بسته نسبت به روز مشابه سال گذشته ۲ سانتی متر بالاتر است.

وی همچنین با اعلام اینکه مساحت دریاچه ارومیه به یکهزار و ۶۹۸ کیلومترمربع رسیده، بیان کرد: مساحت این دریاچه نسبت به سال گذشته ۳۴ کیلومترمربع افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه کاهش شدید تراز آن در فصل گرما طبیعی است، ادامه داد: رفته رفته شاهد افزایش سطح نگین آبی آذربایجان خواهیم بود.

رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه قبل از تشکیل ستاد احیا هر ساله به طور متوسط ۴۰ سانتی متر کاهش می یافت و برنامه ریزی، تخصیص اعتبار و تلاش دولت تدبیر و امید برای احیای این دریاچه، روند خشک شدن آن را متوقف کرده است.

وی با تاکید بر اینکه طرح های انتقال آب به دریاچه ارومیه هنوز به بهره برداری نرسیده است، اضافه کرد: سال آینده چندین طرح انتقال آب به دریاچه به بهره برداری می رسد که نقش بسزایی در احیای نگین آبی آذربایجان خواهد داشت.

 

 

46

کد خبر 811970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =