روزنامه فرهیختگان نوشت: حنیف عمران زاده از عملکرد تیم محبوبش چندان راضی نیست.

مدافع باسابقه استقلال تهران از نتایج این تیم راضی نیست و معتقد است شاگردان وینفرد شفر باید تلاش بیشتری در مسابقات انجام دهند. او علیه شفر هم صحبت کرده، ضمن اینکه به‌شدت از توهین دستیار ایرلندی کارلوس کی‌روش به حمید استیلی عصبانی است و می‌گوید فدراسیون فوتبال باید برخورد شدیدی با وی انجام دهد. گفت‌وگو با حنیف عمران‌زاده را در ادامه می‌خوانید.

شرایط استقلال را چطور می‌بینی؟

به نظر من شرایط استقلال خوب نیست و همه می‌بینند که این تیم نتایج خوبی را کسب نکرده است. درست است که آنها دو برد به دست آورده‌اند اما هنوز نتوانسته‌اند نتایج خوب فصل گذشته را تکرار کنند. باید کمی بیشتر تلاش کنند تا همه‌چیز درست شود.

به‌عنوان مدافع سابق استقلال شرایط خط دفاعی این تیم را چطور ارزیابی می‌کنی؟

به نظر من دفاع استقلال مشکلی ندارد. پژمان منتظری، دانشگر، سهرابیان و حتی خود روزبه جزء بازیکنان خوب هستند. به نظر من درخصوص خط دفاع باید کل تیم را ارزیابی کرد. خط دفاع استقلال نسبت به سایر خطوط پرمهره‌تر است و شرایط خوبی دارد.

بحث حضور فرهاد مجیدی و مجتبی جباری در کادر فنی استقلال شنیده می‌شود. با حضورشان موافقی؟

فرهاد مجیدی و مجتبی جباری استقلال خانه خودشان است و بازگشت آنها به این تیم جای تعجب ندارد. وقتی این خارجی‌ها که معلوم نیست کجا بوده‌اند و چه مدرکی داشته‌اند، در استقلال حضور دارند پس حضور مجیدی نمی‌تواند تعجب‌آور باشد. مگر کریم باقری روی نیمکت پرسپولیس حضور ندارد. من فکر می‌کنم هیچ‌گاه با حضور مجیدی و جباری روی نیمکت استقلال موافقت نمی‌شود، چون شفر از محبوبیت مجیدی و جباری ترس دارد. هنوز فصل شروع نشده بود هر روز مصاحبه می‌کرد و می‌گفت من از اینجا پیشنهاد دارم یا به آنجا خواهم رفت، در حالی که از هیچ‌جا هیچ پیشنهادی نداشت، همین امر باعث شد هواداران به استقلال حمله کنند و خواهان حضور دوباره وی در تیم شوند و همین رقم او را از 300هزار دلار به یک میلیون دلار رساند. در ایران هم به اندازه هر یک بازیکن یک مدیر برنامه وجود دارد.

خارجی‌های استقلال عملکردشان چطور بوده است؟

(باخنده) عملکرد آنها عالی بوده است! می‌توانیم اعتراف کنیم بهترین خارجی‌های تاریخ استقلال هستند. جان‌واریو و ساموئل در مقابل اینها هیچ چیزی نیستند.

طی روزهای گذشته خبری منتشر شد مبنی‌بر اینکه مدیران قبلی استقلال به دلیل تخلف در تیم‌های پایه‌ مادام‌العمر از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده‌اند!

این موضوع هم جای تعجب ندارد. وقتی نظارتی روی تیم‌های پایه نباشد همین اتفاق می‌افتد. این همه در برنامه 90 مدارک رو شد چه اتفاقی افتاد. مگر چند سال پیش مربی یک تیم پایه‌ای از 20 جوان کلاهبرداری نکرد؟ مگر در برنامه 90 صبای قم و مدیرانش به آن صورت علنی تخلف نکرده بودند. چه شد؟ به نظرم ما بی‌در و پیکر‌ترین فوتبال را داریم.

اعتراض حسینی به نیمکت‌نشینی هم به همین بی‌در و پیکر بودن فوتبال ما مربوط است؟

حسینی پارسال بازی کرده بود، انصافا هم عملکرد خوبی داشت. الان هم به تیم ملی دعوت شده و حق دارد که دوست داشته باشد بازی کند اما به نظر من او باید مثل رحمتی صبور باشد و ‌ای کاش حسینی هم راه رحمتی را برود. او فصل گذشته نزدیک به 15بازی نیمکت‌نشین بود اما تلاش کرد و توانست دوباره فیکس شود. بازی تا آخر فصل زیاد است و به هردوی آنها بازی خواهد رسید.

اگر جای حسینی بودی از استقلال می‌رفتی؟

منطقی بخواهیم با این موضوع برخورد کنیم او باید برود و در تیم‌های دیگر بازی کند. نزدیک به جام ملت‌هاست و همه بازیکنان دوست دارند در تیم ملی حضور داشته باشند. اما اگر دلی بخواهیم صحبت کنیم هیچ بازیکنی دوست ندارد از استقلال و پرسپولیس که هوادار دارند، جدا شود.

میک ‌مک‌درموت مربی تیم ملی علیه حمید استیلی انتقاد تندی انجام داده. چه نظری داری؟

این هم از شاهکارهای فدراسیون فوتبال است. در چهار سال اخیر در فوتبال ما چه اتفاق خوبی افتاده است؟ در همه رده‌ها که حذف شده‌ایم، بزرگسالان هم با این همه هزینه و امکانات به جام جهانی رفته که شاهکار نیست. کی‌روش هشت سال است پول این مملکت را می‌خورد اما دستیارش به حمید استیلی که 80 بازی ملی دارد، توهین می‌کند. شما باید این سوال را از تاج بپرسید. او باید پاسخگو باشد اما می‌دانید چه جوابی می‌دهد؟ مصاحبه می‌کند و می‌گوید بگذارید ببینم داستان چیست ان‌شاءالله حلش می‌کنیم اما باید با این مربی برخورد شدید شود، او را اخراج کرده و به او بگویند ساکش را بردارد و از ایران برود. آقای تاج! حداقل یک‌بار بزرگی خودت را نشان بده. اینکه دیگر کی‌روش نیست که از او می‌ترسید! مک‌درموت همان کسی بود که پدر استقلال را فصل گذشته درآورد و شفر یک‌بار یک کار خوب کرد و او را بیرون انداخت.

 

254 251

کد خبر 812331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =