ایلنا نوشت: دبیرکل حزب اراده ملت ایران تاکید کرد: جریان اصلاح‌‌طلبی به بازنگری نیاز دارد. در حوزه گفتمانی نیاز به آسیب‌‌شناسی داریم. در جریان اجرایی باید بتوانیم ساختار پاسخگو و شفاف را شکل بدهیم. روی اسم هم تعصب نداریم. صحبت پارلمان اصلاحات است که امیدواریم به نتیجه برسد.

احمد حکیمی‌پور صبح امروز در نهمین کنگره حزب اراده ملت ایران در کانون توحید گفت: بنده در دوره چهارم، نماینده مجلس شورای اسلامی بودم و پس از هشت سال جنگ و همچنین تحصیل در دانشگاه راهی مجلس شدم. در همه نطق‌‌‌ها جمله‌‌‌ای را تکرار کردم که بار مسئولیت ایران سنگین‌‌‌تر از آن است که تنها یک طیف آن را به دوش بکشد.

وی با تاکید بر اینکه آنهایی که ایران را قبول دارند ولو اینکه منتقد هستند، باید از توان و ظرفیت‌شان برای اداره کشور به کار گرفته شود، اظهار داشت: این حذف که بعد از انقلاب نیروها را جدا کرد و دایره را تنگ کرد. ما به عنوان یک حزب اصلاح‌‌‌‌طلب که ١٤ سال در سازوکار اصلاح‌‌‌‌طلبی عضو هستیم. متاسفانه بحث این است که آدم نقد را اول از خودش شروع کند. متاسفانه دچار مسائلی هستیم که از ایده‌‌‌ها و گفتمانی که داشتیم، فاصله می‌گیریم.

وی با تاکید بر اینکه اصولگرایان فکر نکنند مردم از اصلاحات ناامید شوند، به سمت آنها می‌‌‌روند بلکه شاید اتفاقات بدی بیفتد، یادآور شد: ایران برای همه ایرانیان باید در عمل باشد. ما متاسفانه بستر نقد درون جریانی را بستیم. باید این گفت‌‌‌وگو شکل بگیرد. متاسفانه تا کوچک‌ترین نقدی شروع می‌شود، می‌‌‌گویند عده‌‌ای به دنبال تضعیف آقای خاتمی هستند. برخی می‌‌خواهند خاتمی را به جمعی خلاصه کنند. به هر صورت اینها نیاز امروز جریان ماست و در یک کلمه مشکل ما حاکمان بی‌‌حکم است. این را به سمت خاتمی نبرید. نمی‌دانم با چه حکمی متولی جریان اصلاحات شده‌‌اند. آقای خاتمی می‌خواهند دایره بازتر شود. اگر از خودمان شروع نکنیم نمی‌‌توانیم مشکلات جامعه را حل کنیم. راه حل ما حرف خوب نیست عمل خوب است.

احمد حکیمی‌پور

قباله اصلاحات به نام اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار نخورده است

همچنین ایلنا نوشت: محمدعلی ابطحی در خصوص ایجاد فضای ناامیدی در بدنه جریان اصلاحات با توجه به نقد پیرامون عملکرد رییس‌جمهور و لیست‌‌های امید در مجلس و شورای شهر گفت:‌ من همیشه روی این جمله تاکید کردم که نیاز جامعه ایران اصلاح‌طلبی و نه اصلاح‌طلبان است.

ابطحی افزود: قباله اصلاح‌طلبی به نام اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار نخورده است؛ هرکس به آن تفکر اصلاح‌طلبی که آقای خاتمی از سال ۷۶ روی آن تاکید دارند اعتقاد داشته باشد که گفتند از دل این جامعه همواره باید به فکر نو کردن افکار و رفتار باشیم، یک اصلاح‌طلب ریشه‌دار است چه نامش در جریان اصلاح‌طلب ثبت شده باشد و چه در قالب پارلمان و شورا باشد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: نکته قابل توجه آن است که مهم، ضربه نخوردن جریان و تفکر اصلاح‌طلبی است. در اینصورت جامعه و کشور ما از آن آسیب می‌بینند.

وی ادامه داد: اگر مراقبت کنیم که اصلاح‌طلبی آسیب نبیند و تفکر اصلاح‌طلبی در جامعه باشد، همین نسل فعلی با توجه به استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های ارتباطی می‌توانند نوع اصلاح‌طلبی را متناسب با شرایط جامعه خود و جامعه جهانی تعریف کرده و روی آن تکیه کند.

ابطحی افزود: مجموعه‌هایی که به نام اصلاح‌طلب چه بصورت حزبی و چه بصورت فردی شناسنامه گرفتند تنها برای دیدارها و مناسبت‌های رسمی کارایی‌هایی دارند که این کارایی‌ها قطعا کافی نیست. امروز جامعه از اصلاح‌طلبان و نه اصلاح‌طلبی عبور کرده است. البته در این میان آنچه مسلم است این است که اصولگرایان نیز به سبب آنکه خود را با واقعیات جامعه نو نکردند، مورد اقبال این نسل نیستند.

وی ادامه داد: معتقدم اصلاح‌طلبی تنها راه آینده کشور است و هر زمان که جامعه از این موج ‌های احساسی بگذرد؛ به جریان‌های غیربدلی این تفکر که راس آن آقای خاتمی است بازگشته و اصلاح‌طلبی را برای رسیدن به اهداف خود دنبال می‌کند.

معاون پارلمانی رییس دولت اصلاحات در خصوص انفعال شورای عالی اصلاح‌طلبان که بازوی اجرایی جریان اصلاحات در انتخابات‌های گذشته بود، گفت: این بازوهای اجرایی اصلاح‌طلبان، مجموعه‌ای درون حزبی بوده که رقابت‌های درون حزبی را شکل می‌دهد و دیدارها و جلسات بی‌نتیجه نیز حاصل همین رقابت است.

وی ادامه داد: متاسفانه در زمان دولت اصلاحات برخی احزابی مجوز گرفتند که برای جمع کردن رای یک خانواده نیز نیرو ندارند؛ باید بدانیم ثبت در وزارت کشور حقی برای کسی ایجاد نمی‌کند و بدترین آفت برای جریان اصلاح‌طلبی این است که آنهایی که فقط شناسنامه اصلاحات دارند را به عنوان نماینده تفکر اصلاح‌طلبی ببینیم.

محمدعلی ابطحی

214216

کد خبر 813528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۷
    0 0
    مردم سمت اصولگرایان نمیرن اما سمت اصلاح طلبا هم نمیرن یعنی اصولگراها رای میارن