خراسان نوشت: دادستان عمومی و انقلاب بجنورد با بیان این که مسمومیت غذایی علت مسمومیت دانشجویان دانشگاه کوثر بجنورد بوده است از ورود دادستانی به این پرونده خبر داد.

«مسلم محمد یاران» گفت: حسب دستور دادستانی، شبکه بهداشت و درمان بجنورد علت مسمومیت دانشجویان را بررسی و مسمومیت غذایی را علت این حادثه اعلام کرد. وی افزود: دادستانی بجنورد این موضوع را بررسی خواهد کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بجنورد نیز با بیان این که پزشک بالینی مسمومیت غذایی را علت مسمومیت دانشجویان دانشگاه کوثر تشخیص داده است، افزود: البته آزمایش نمونه های برداشته شده از آب و غذای دانشجویان در حال انجام است و طی یکی، دو روز آینده این نتایج اعلام خواهد شد.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، آخرین آمار مراجعه مسمومان این حادثه را تا جمعه شب 159 نفر اعلام کرد که مطابق بررسی های خبرنگار ما مراجعه مجدد مسمومان در جمعه شب علت افزایش این آمار است.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همچنین از تأیید ابتلا به سندروم گوارشی دانشجویان توسط پزشک بالینی خبر داد و اعلام کرد: سردرد، سرگیجه و حالت تهوع شایع ترین علایم مسمومان این حادثه و علت اصلی بروز این مشکل هنوز در دست بررسی است.
144 مراجعه در این باره به بیمارستان های بجنورد و 15 مراجعه به درمانگاه های شهر انجام شده است. گزارشها حاکی است روز گذشته همزمان با برگزاری مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه کوثر، جمعی از دانشجویان این دانشگاه به دنبال مسمومیت بیش از 100 نفر از دانشجویان در تجمعی خواستار رسیدگی به مشکل پیش آمده شدند.
یکی از دانشجویان این دانشگاه با بیان این که این جا جمع شده ایم تا اعتراض مان را برای موضوع پیش آمده اعلام کنیم افزود: می خواهیم دانشگاه به وضعیت بهداشت سلف رسیدگی کند و پول غذای پرداختی را به ما برگرداند.
او با بیان این که دیگر از سلامت غذایی دانشگاه مطمئن نیستیم، اظهارکرد: باید دانشگاه اعلام کند که دیگر چنین مشکلی برای دانشجویان ایجاد نمی شود چون ما دیگر از سلامت غذایی سلف مطمئن نیستیم.
یکی دیگر از دانشجویان هم گفت: این جا جمع شده ایم تا از این فرصت استفاده کنیم و از مسئولان جواب بگیریم. وی ادامه داد: باید دانشگاه هر چه زودتر جواب قطعی را به دانشجویان اعلام کند.
در این باره صدای یکی از دانشجویان مسموم شده در فضای مجازی منتشر شد که از صحبت های ضد و نقیض مسئولان درباره مشکل به وجود آمده گلایه داشت و خواستار پذیرش قصور صورت گرفته از طرف مسئولان شد. این دانشجو مدعی شد افرادی که بیمه درمانی نداشته اند حدود 100 هزار تومان هزینه کرده اند.
یکی از دانشجویان مسموم شده نیز در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با گذشت 2 روز از این حادثه همچنان دل پیچه داشتم.
وی افزود: من و بسیاری از دانشجویان مسموم شده معتقدیم که ناهار ماهی صرف شده در ظهر چهارشنبه عامل بروز این مسمومیت است اما مسئولان دانشگاه اصرار دارند که این موضوع به دلیل تغییرات آب و هوایی یا نوعی ویروس است و به غذا مربوط نمی شود.
وی با بیان این که مسئولان دانشگاه مسئولیت شان را بپذیرند اظهارکرد: دانشگاه اعلام کرده است افرادی که به درمانگاه های شهر مراجعه کرده اند با آوردن فاکتور هزینه های شان پرداخت می شود و افرادی که توسط نیروهای دانشگاه به بیمارستان امام حسن (ع) منتقل شدند دانشگاه هزینه ها را پرداخت می کند.
این دانشجو مدعی شد: سرپرست خوابگاه آنان مسموم شده و همچنین یکی از دوستانش چهار روز است که بستری است. وی خاطرنشان کرد: این مشکل در گذشته سابقه نداشته است .
وی همچنین از رفتار مسئولان دانشگاه بابت تجمع روز گذشته که خواستار رسیدگی به این مشکل شده بودند، گلایه کرد.


17231

 

کد خبر 814004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =