تسنیم نوشت: القحطانی وزیر مشاور دربار پادشاهی و از نزدیک‌ترین افراد به بن‌سلمان بوده که با فرمان ملک سلمان و در پی سناریوی جدیدی که برای کشتن خاشقجی طراحی شد، به‌عنوان سپر بلای بن‌سلمان برکنار شد، اما وی بارها تأکید می‌کرد بدون اجازه بن‌سلمان کاری نمی‌کند.

 پس از هجده روز انکار، حکومت سعودی مجبور شد 28 مهر اعتراف کند که جمال خاشقجی در کنسولگری‌ رژیم در ترکیه مُرده است نه کشته شده است، حکومت سعودی، 18 نام به‌عنوان سپر بلا معرفی کرد تا به‌جای محمد بن سلمانی قربانی شوند که همه جهانیان به این یقین رسیده‌اند که وی عملیات کشتن خاشقجی را طراحی کرده است، این در حالی است که سرنوشت جسد این روزنامه‌نگار منتقد مشخص نشده است.

علاوه بر آنکه روایت و قصه‌پردازی رژیم سعودی حتی متحدان غربی‌اش را قانع نکرده، چه برسد به کشورهای دیگر و افکار عمومی جهانی، در این میان فردی به‌نام سعود القحطانی می‌تواند بهترین و کوتاه‌ترین مسیر برای شناسایی قاتل اصلی باشد.

القحطانی وزیر مشاور دربار پادشاهی و از نزدیک‌ترین افراد به بن‌سلمان بوده که با فرمان ملک سلمان و در پی سناریوی جدیدی که برای کشتن خاشقجی از سوی رژیم طراحی شد، به‌عنوان سپر بلای ولیعهد سعودی برکنار شد.

مرد پشت پرده ترور خاشقجی در عربستان کیست؟

سعود القحطانی مدت‌ها پیش از این حادثه خاشقجی در توئیتی اوج سرسپردگی خود به بن‌سلمان را این‌گونه بیان کرده بود: گمان می‌کنی که من خودسرانه و بدون اجازه کاری انجام می‌دهم، من کارمند و مجری امین دستورات آقایم پادشاه و حضرت آقایم ولی‌عهد امانتدار (محمد بن سلمان) هستم.

صندوقچه اسرار پرونده خاشقجی کیست

سعود بن عبدالله بن سالم بن محمد بن قاسم الوهابی القحطانی متولد هفتم ژوئن 1978 بود که تا روز 28 مهر، مشاور دربار پادشاهی در حد یک وزیر و سرپرست مرکز مطالعات و امور رسانه‌های دربار پادشاهی و نزدیک‌ترین فرد به محمد بن سلمان به‌شمار می‌رفت، وی 20 اکتبر با فرمان ملک سلمان به‌عنوان سپر بلای بن‌سلمان برکنار و قربانی شد.

واکنش القحطانی به برکناری‌‌اش

صندوقچه اسرار پرونده خاشقجی کیست

القحطانی در پی برکناری‌اش گفته است: از مقام مولای خود خادم الحرمین الشریفین و جناب آقایش ولیعهد امین به‌خاطر اعتماد زیادی که به من دادند و این فرصت عظیم را برای خدمت‌ به وطنم در طول سالیان گذشته دادند، کمال تشکر و قدردانی را دارم، همچنان خدمتگزار وفادار کشورم باقی خواهم ماند... .

2323

کد خبر 814195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =