ایلنا نوشت: یک نماینده مجلس تاکید کرد: شبکه ملی اطلاعات برنامه‌ای بود که از سال قبل باید آماده می‌شد که صورت نگرفت و همین امر باعث می‌شود ما امروز در این زمینه خلاء بزرگی داشته باشیم.

سیده حمیده زرآبادی درباره شایعه قطع اینترنت از سوی آمریکا در روز سیزده آبان گفت: بحث تحریم اینترنت از سوی آمریکا وابسته به یک کشور نیست که بخواهد آن را اجرایی و عملیاتی کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر چنین موضوعی رخ داد چه باید کرد، گفت: به هر حال شبکه ملی اطلاعات برنامه‌ای بود که از سال قبل باید آماده می‌شد که صورت نگرفت و همین امر باعث می‌شود ما امروز در این زمینه خلاء بزرگی داشته باشیم.

نماینده مردم قزوین در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه اعتماد مردم نسبت به شبکه‌های داخلی بسیار کم است، برای ایجاد اطمینان و اعتماد چه باید کرد، اظهار داشت: اعتماد را خود سیاست‌گذاران باید ایجاد کنند؛ مردم حق دارند که اعتماد نمی‌کنند.

حمیده زرآبادی

وی با اشاره به بحث فیلترینگ گفت: مقام معظم رهبری فرمودند دستیابی به اطلاعات بدون اجازه اشخاص شرعا مشکل دارد اما مشاهده می‌کنیم علیرغم توصیه ایشان «هاتگرام» و «تلگرام طلایی» ایجاد می‌شود که وقتی شما آن را نصب می‌کنید دقیقا به تلگرام متصل می‌شود که از این طریق اطلاعات‌ قابل دست‌یابی است و این کار را در داخل ایران انجام ‌می‌دهد.

زرآبادی خاطرنشان کرد: هنگامی که چنین سیاست‌گذاری وجود دارد معلوم است که مردم اعتماد نمی‌کنند؛ بارها سوال کردیم این کارها را چه کسی در کشور انجام می‌دهد و پاسخی نشنیدیم.

214214

کد خبر 814301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =