ایسنا نوشت: نایب رئیس مجلس در توضیح جلسه غیر علنی مجلس گفت: وزیر خارجه گزارشی از روند گفت‌وگوها و مذاکرات با اروپا مطرح کرد.

مسعود پزشکیان که اداره جلسه مجلس را برعهده داشت، در ابتدای جلسه علنی امروز سه‌شنبه گفت: مجلس از ساعت ۸ صبح، جلسه‌ای غیر علنی با حضور وزیر خارجه و کارشناسان این وزارت خانه برگزار کرد. در این جلسه وزیر خارجه گزارشی از روند گفت‌وگوها و مذاکرات با اروپا و کشورهای مختلف ارائه کرد. مجلس هم بعد از جمع بندی گزارش لازم را ارائه کرده تا در نهایت با همکاری و هماهنگی حداکثر توفیق را به دست آورد.

در جلسه غیر علنی یک ساعت و نیمه مجلس ظریف و عراقچی به ارائه گزارشی درباره‌ی مذاکرات برجامی با اروپا و وضعیت ایران در گروه ویژه اقدام مالی ( FATF) پرداخت.

قول کشورهای غربی برای اجرای سازوکار مالی انتقال پول با ایران

بهروز نعمتی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به تشریح نشست غیرعلنی بیش از یک ساعت و ۴۵ دقیقه مجلس با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پرداخت و افزود: جناب آقای ظریف در این نشست تاکید داشتند کشورهای اروپایی در مسئله برجام و FATF و CFT ایستادگی خوبی داشتند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس وزیر امور خارجه و معاون ایشان مواردی را مطرح کردند مبنی بر اینکه آمریکایی ها از طریق حوزه های اقتصادی در حال وارد کردن فشار حداکثری به ایران هستند تا به خیال باطلشان ایران را به فروپاشی نزدیک کنند. هچنین آمریکایی ها از طریق رسانه ها موضوعات روانی مختلفی را از طرق مختلف در حال پیاده کردن هستند. آنان از طریق فشارهای روانی و اقتصادی در پی رسیدن به مطامع خود هستند.

وی با اشاره به اقدامات کشورهای اروپایی برای اطمینان بخشی به جمهوری اسلامی ایران برای اثبات پایبندی‌شان به توافقنامه برجام ادامه داد: طبق گفته وزیر امور خارجه کشورهای اروپایی به رغم فشارهای آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در مسئله FATF و CFT با کشورمان همراهی خوبی داشتند که نمونه آن تمدید مهلت چهارماهه برای فراهم کردن بستر پیوستن کشورمان به FATF است.

به گفته سخنگوی هیات رییسه مجلس، تصویب ساز و کار پیوستن به FATF را مشروط به موافقت نظام با آن دانست.

نعمتی تاکید کرد: ظریف این موضوع را اعلام کرد که نکند با خودتحریمی حتی قراردادهای دوجانبه کشورمان دچار خدشه شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اظهارات نمایندگان مخالف در جلسه غیرعلنی مجلس، گفت: نمایندگان مخالف خواستار تعهد کشورهای غربی برای پایبندی به تعهداتشان در برجام و سایر پیمان‌ها بودند که البته مورد نظر نمایندگان موافق هم بود. نمایندگان مخالف در عین حال این هشدار را دادند که نکند برخی کشورهای اروپایی نیز راه آمریکا را در برجام بروند و از این توافقنامه خارج شوند.

تأکید بر توجه دولت به کولبران

همچنین علی مطهری که اداره بخشی از جلسه علنی صبح امروز سه‌شنبه مجلس را بر عهده داشت، با اشاره به کلیپی از برخورد با کولبران در مرز که در وسط نطق شهاب نادری نماینده پاوه پخش شد، گفت: از دولت می‌خواهیم به مسئله کولبران توجه بیشتری کند و همچنین موضوع ته‌لنجی‌ها را هم مورد توجه قرار دهد. آقای امیری که نماینده دولت است موضوع را با توجه به فیلمی که در مجلس پخش شد، منتقل کند.

214214

کد خبر 814643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =