ایسنا نوشت: وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد، هیچ تغییری در قرارداد فروش سلاح به عربستان به ارزش ۱۱۰ میلیارد دلار ایجاد نمی‌شود.

به گزارش سایت روزنامه مصری الیوم السابع، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در امور فرماندهی مرکزی بار دیگر اعلام کرد، اجرای قرارداد فروش سلاح با عربستان به ارزش ۱۱۰ میلیارد دلار بدون تغییر خواهد بود که در سال ۲۰۱۷ به امضا رسید.

وی گفت، اجرای قرارداد فروش سلاح به ریاض طبق برنامه زمانی مورد توافق ادامه دارد.

 

پنتاگون

همچنین منابع نظامی آمریکا در پنتاگون گفتند، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حال اجرای مرحله آتی از این قرارداد قبل از نیمه سال ۲۰۱۹ است و این مرحله از لحاظ استراتژیک بسیار حائز اهمیت است. این مرحله شامل تحویل سامانه‌ها و تجهیزات نظامی به نیروهای مسلح عربستان است که توسط شرکت لاکهید مارتین آمریکا ساخته شده‌اند و ارزش این تجهیزات ۲۰ میلیارد دلار است.

منابع نظامی تصریح کردند، این مرحله شامل تحویل تجهیزات دریایی از جمله کشتی‌های جنگی از نوع "ال سی‌اس" به نیروی هوایی و دریایی عربستان و اجرای نخستین برنامه سامانه‌های دفاع هوایی موشکی معروف به "تاد" است که ارزش هر یک از این سامانه‌ها به ۱۵ میلیارد دلار می‌رسد.

ترامپ در اظهارات مطبوعاتی تاکید کرده بود، با هرگونه تلاش برای متوقف کردن فروش سلاح به ریاض به عنوان واکنش به قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد عربستانی مخالفت خواهد کرد.

52310

کد خبر 814932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =